fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Fala oburzenia mieszkańców Olsztyna. Radni chcą zmiany nazw ulic

Wiadomości Fala oburzenia mieszkańców Olsztyna. Radni chcą zmiany nazw ulic

Ostatnie informacje o planowanej zmianie nazw dwóch ulic w Olsztynie rozjuszyły Internautów w mediach społecznościowych. Mają pretensje do radnych miasta.

W czwartek (18.02) informowaliśmy o porozumieniu, do którego doszli radni w Olsztynie ws. zmian nazw ul. Obiegowej i ul. Artyleryjskiej. O nowych patronach ulic i planowanym głosowaniu nad tym z radą osiedli pisaliśmy tutaj: Dwie wielkie ulice w Olsztynie zmienią nazwę.

Mieszkańcy Olsztyna nie są optymistycznie nastawieni do pomysłu zmiany nazw:

Mieszkańcy Olsztyna oburzeni postawą radnych
TKO – Twój Kurier Olsztyński / Facebook

Na kilkaset komentarzy, ciężko było znaleźć choć kilka pozytywnych. Internautom nie podoba się pomysł zmieniania nazw, do których już się przyzwyczaili. Ich zdaniem miasto ma ważniejsze wydatki:

„Kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty!”

„obie nazwy są naturalne i funkcjonują w ludzkiej świadomości już od dawna – po co to zmieniać? po co wszystko upolityczniać? nie ma ważniejszych spraw? nie wspominając już o masie administracyjnej roboty z tym związanej… masakra”

„Jakieś te nazwy nie na miejscu i nie na czasie, za krótkie i do tego spóźnione deczko. Lepsze byłyby ul. Pionierów Tramwajarstwa Olsztyńskiego i ul. Bohaterów Łatania Dziury Budżetowej. Prawdziwym olsztyńskim bohaterom z ratusza, pracującym każdego dnia w pocie czoła żeby to miasto mogło jeszcze jakoś funkcjonować, choć nie wiem czy skromność radnych pozwoliłaby im na taki krok”

„Weźcie się do odśnieżania A nie wyzwalania pieniędzy w błoto”

Niedługo ma odbyć się spotkanie radnych z radą osiedli, których ulic będzie dotyczyła zmiana. To po tych spotkaniach, ma dojść do oficjalnego głosowania w sprawie zmiany ul. Obiegowej na ul. Bohaterów Bitwy Warszawskiej i ul. Artyleryjskiej na ul. Tadeusza Mazowieckiego.

Sukces olsztyńskich radnych, czy niepotrzebne zamieszanie?

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Thursday, February 18, 2021

Sukces olsztyńskich radnych, czy niepotrzebne zamieszanie?

Posted by Spotted: Olsztyn on Thursday, February 18, 2021

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

8
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x