fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Dwie wielkie ulice w Olsztynie zmienią nazwę

Wiadomości Dwie wielkie ulice w Olsztynie zmienią nazwę

W ratuszu odbyły się rozmowy w sprawie przemianowania ul. Artyleryjskiej i ul. Obiegowej. Rządzący doszli do porozumienia z opozycją.

O zmianie nazwy ul. Obiegowej słyszy się od czasu jej powstania przy budowie pierwszej linii tramwajowej w Olsztynie. Wygląda na to, że nareszcie do tej zmiany dojdzie. Pierwsze pomysły dotyczyły ulicy im. Mariana Bublewicza lub ul. Bitwy Warszawskiej. Obie jednak skapitulowały przed najnowszym pomysłem, na który przystała zarówno opozycja, jak i rządzący w ratuszu. Ulica Obiegowa w Olsztynie ma zostać przemianowana na ul. Bohaterów Bitwy Warszawskiej. Jest to propozycja, za którą szczególnie przytakują radni z Prawa i Sprawiedliwości.

By doprowadzić do kompromisu, obóz rządzących również dostanie „swoją” ulicę. Mowa tu o ul. Artyleryjskiej, która ma zostać przemianowana na ul. Tadeusza Mazowieckiego, premiera III RP. Nie są to ostateczne decyzje w tej sprawie, miasto będzie chciało podjąć dialog z radą osiedli, na których znajdują się obie ulice i dopiero wtedy, przystąpią oni do głosowania.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 141

41 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


41 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

41
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x