fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Dwie wielkie ulice w Olsztynie zmienią nazwę

reklama

W ratuszu odbyły się rozmowy w sprawie przemianowania ul. Artyleryjskiej i ul. Obiegowej. Rządzący doszli do porozumienia z opozycją.

O zmianie nazwy ul. Obiegowej słyszy się od czasu jej powstania przy budowie pierwszej linii tramwajowej w Olsztynie. Wygląda na to, że nareszcie do tej zmiany dojdzie. Pierwsze pomysły dotyczyły ulicy im. Mariana Bublewicza lub ul. Bitwy Warszawskiej. Obie jednak skapitulowały przed najnowszym pomysłem, na który przystała zarówno opozycja, jak i rządzący w ratuszu. Ulica Obiegowa w Olsztynie ma zostać przemianowana na ul. Bohaterów Bitwy Warszawskiej. Jest to propozycja, za którą szczególnie przytakują radni z Prawa i Sprawiedliwości.

By doprowadzić do kompromisu, obóz rządzących również dostanie „swoją” ulicę. Mowa tu o ul. Artyleryjskiej, która ma zostać przemianowana na ul. Tadeusza Mazowieckiego, premiera III RP. Nie są to ostateczne decyzje w tej sprawie, miasto będzie chciało podjąć dialog z radą osiedli, na których znajdują się obie ulice i dopiero wtedy, przystąpią oni do głosowania.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

41 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


41 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
git w koronie

Proponuje Kijowskiego albo Poznanskiego

Merek

Obiegowa musi byc nazwana nazwiskiem najsławniejszego olsztynianina czyli Mariana Bublewicza a Artyleryjska niech zostanie Artyleryjską. Komu to przeszkadza a kazdy zna tą nazwe. Niech politycy zajmą sie wazniejszymi sprawami. Wyszynskiego niech wyremintują za te pieniądze, ktore chcę wydac na zmiene nazwy ulic

Elzbieta

Proponuję aby radni ponieśli wszystkie koszty,związane z zmiana nazw ulic. Mają pomysły, więc niech za własne pieniądze je realizują.

Danuta

Ciągle się czyta że brak pieniędzy, że oszczednosci doją z nas na każdym kroku jak nie śmieci od metra wody to większy podatęk od nieruchomosci a tu taka wiadomość obecne nazwy są neutralne i niech tak zostanie

Tadeusz

Beznadziejny pomysł

Jędrek

Znowu niepotrzebne wydatki, wymiana dowodów, pieczątek, adresów itp. Kolejny ideologiczny idiotyzm.

Czacha

Nic nie zmieniać! Nowe nazwy tylko dla nowych ulic. Chcecie jej koniecznie, to ją wierw sobie zbudujcie. Nie inaczej!!!

Jan

Niema czym się zajmować…

Aaa

Co za idjota chce zmienić Altyreryjska mam nadzieję że mieszkańcy się nie zgodza

Dan

Vin hindenburga moze

anna

nie mają co robić darmozjady? niech się zajmą ważniejszymi rzeczami a nie głupotami. Czy do końca świata musimy wspominać wojny? i jakiś bohaterów?

Jan

I l będzie się myliła Mazowiecka z Mazowieckiego . Nie ma już innych ważnych .??

Marian

Za robotę się weźcie niuadacznicy, a nie głupotami się zajmujecie!

Olsztynianka

A co wam przeszkadzają neutralne nazwy ulic które są w tej chwili – nie macie na co pieniędzy wydawać?

brajan

Te pisiory to raczysko niszczące ten kraj, od Artyleryjskiej to wypad nieudacznicy!

pawel

jak już tak oponują niech nazwa nowa ulicę nowo powstała a nie zmieniają coś do czego ludzie się przyzwyczajają

~jotka

Super