-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jaką matę wybrać do jogi i czym się kierować przy wyborze?

Materiał partneraJaką matę wybrać do jogi i czym się kierować przy wyborze?

Podstawowym i najważniejszym elementem wyposażenia każdego jogina, jest mata do jogi. To uniwersalne akcesorium sprawdza się, bez względu na rodzaj oraz styl praktyki. Na rynku dostępny jest duży wybór rozmaitych mat. Jak zatem wybrać tą, która okaże się najlepsza i czym kierować się podczas kupowania maty? Podpowiadamy.  

Jakie funkcje pełni mata do jogi?

reklama

Akcesorium w postaci maty do jogi, pełni wiele istotnych funkcji. Pomimo, że z reguły można korzystać z tej, dostępnej w szkole jogi, zdecydowania większość osób woli mieć własną, choćby ze względów higienicznych. Akcesorium to zapewnia:

  • Izolację od zimnego, twardego i nieprzyjemnego podłoża. Szczególnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy ćwiczenia wykonywane są na boso,
  • Bezpieczeństwo. Z uwagi na rodzaj materiału, z jakiego została wykonana, niweluje ryzyko ślizgania się i upadku,
  • Higienę. W znacznym stopniu ogranicza lub nawet uniemożliwia kontakt z rozmaitymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami, które znajdują się na podłożu,
  • Wygodę. Dzięki niej, ćwiczenia wykonywane są w komfortowych warunkach.

Czym kierować się podczas wybierania maty do jogi?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, na rynku dostępne są różnorodne maty do jogi. Żeby wybrać odpowiedni model, warto kierować się nie tylko jej wyglądem i ceną. Pod uwagę należy wziąć również takie cechy jak: dobra izolacja przed chłodem, antypoślizgowa powierzchnia oraz funkcjonalność. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że kupując matę do jogi, trzeba zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  •  Waga. Osoby, często noszące matę ze sobą, zdecydowanie powinny stawiać na modele, których waga nie przekracza 2,5 kg. W zależności od tego, z jakiego materiału został wykonany dany wariant, może on ważyć nawet 4kg. Dlatego też tak ważnym jest, aby zwracać na to szczególną uwagę. W innym wypadku może okazać się, że jej transport będzie zbyt uciążliwy.
  • Wielkość. Najpopularniejsze maty do jogi mierzą około 180×60 cm. Na rynku dostępne są też modele o innych wymiarach. Najważniejszym jest jednak, żeby wybrany wariant był na tyle długi, aby pozwalał na swobodne ułożenie się na nim.
  • Grubość. W sklepach z artykułami dla joginów znajdują się maty, których grubość wynosi od 1mm do 8 mm. Warto pamiętać o tym, że im większa grubość, tym lepsza amortyzacja podczas ćwiczeń.
  • Materiał. Maty do jogi wykonane są z różnych materiałów. Najczęściej można spotkać modele z PVC, poliuretanu, naturalnego kauczuku, juty, mikrofibry oraz pianki termoplastycznej.

Gdzie kupić profesjonalną matę do jogi?

reklama

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, możliwy jest zakup akcesorium, takiego jak mata to jogi – yogabazar.pl jest jednym z takich miejsc. Znajdziemy tam szeroki wybór rozmaitych modeli, co pozwoli na dopasowanie maty do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Wysoka jakość produktów, które oferuje e-sklep yoagabazar.pl sprawia, że doskonale pełnią one swoją funkcję podczas treningów i znacznie podnoszą ich komfort. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne