fbpx
-3 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Co powstanie zamiast basenu przy ul. Głowackiego? Milioner zdradza swoje plany

WiadomościCo powstanie zamiast basenu przy ul. Głowackiego? Milioner zdradza swoje plany

Dynamic Development wygrał przetarg miejski na zakup działki w centrum Olsztyna. Inwestor, który nabył ten grunt za niespodziewaną kwotę 21 mln zł, zapowiada tam realizację nowoczesnego budynku mieszkalno-usługowego, stanowiącego wizytówkę miasta.

reklama

Dynamic Development to warszawski, butikowy deweloper budujący kameralne osiedla, domy i apartamentowce w Warszawie i okolicach. Jest to firma rodzinna, która działa na rynku od 2006 roku, ma już w portfolio ponad 40 tys. mkw powierzchni biurowej, usługowej oraz mieszkalnej. Wyróżnikiem Dynamic Development są nowoczesne, ekologiczne i komfortowe budynki skrojone na miarę potrzeb mieszkańców. Wśród flagowych inwestycji zrealizowanych przez dewelopera można wymienić: Dom Hygge Mokotów, Zespół Willowy Zielona Polana czy osiedle Lake Village.

W wyniku przetargu ustnego, zorganizowanego 29 stycznia 2021 roku w formie licytacji, warszawski deweloper kupił dwie sąsiadujące ze sobą działki o łącznej powierzchni sięgającej 10,6 tys. mkw. Są one usytuowane przy ulicy Głowackiego w Olsztynie, na których obecnie znajduje się basen miejski. Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł. Ostatecznie, Dynamic Development zakupił opisany teren za niespotykaną w tych okolicach kwotę 21 mln zł, co przełożyło się na pozytywny odzew lokalnej społeczności. Pisaliśmy o tej niebywałej kwocie tutaj: Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!

reklama

Deweloper działa na rynku od 2006 roku, koncentrując się na kameralnych inwestycjach mieszkaniowych, głównie w stolicy i jej okolicach. Wizytówką firmy są nowoczesne, ekologiczne rozwiązania technologiczne i architektoniczne. Ekspansja do innego miasta nie jest przypadkiem. – Od kilku lat jestem związany z Olsztynem, który stał się dla mnie szczególnym i bliskim miejscem. Jest to związane z moją prywatną pasją – rajdami samochodowymi. Jestem współwłaścicielem Supercar Clubu, założonego przez Krzysztofa Hołowczyca, a także członkiem Automobilklubu Warmińskiego. W związku z tym, pojawiam się w Olsztynie dość regularnie. Kiedy dowiedziałem się o tak atrakcyjnej działce na sprzedaż, uznałem, że to idealna okazja, by związać się z tym pełnym potencjału miastem jeszcze bardziej – mówi Wojciech Musiał, prezes zarządu Dynamic Development.

Wspomniany teren został wystawiony na sprzedaż bez planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z dokumentami przetargowymi, nabyta działka jest przeznaczona na budynek mieszkaniowo-usługowy. Deweloper czeka obecnie na warunki zabudowy przygotowywane przez miasto. – Liczymy w tym zakresie na ścisłą i udaną współpracę z panem prezydentem oraz pracownikami urzędu miejskiego. Wszystkim nam zależy na stworzeniu obiektu, który będzie napawał mieszkańców Olsztyna dumą, a także wyróżniał się pod kątem designu – dodaje Wojciech Musiał.

reklama

Zgodnie z zapowiedzią dewelopera, na nabytych działkach ma powstać nowoczesny, ekologiczny budynek, wykorzystujący najnowsze technologie zarówno podczas budowy, jak i użytkowania. Szacowane koszty inwestycji to ponad 100 mln zł. Dynamic Development zakłada, że pierwsze prace na działce ruszą za min. 12 miesięcy.

Źródło: Good One PR

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia