fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Terytorialsi z inicjatywą w ochronie środowiska. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

WiadomościTerytorialsi z inicjatywą w ochronie środowiska. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zorganizowali konkurs dotyczący ochrony środowiska. Jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród dzieci i młodzieży.

Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej już od pierwszego dnia służby szkoleni są z zakresu ochrony środowiska, co więcej, wszystkie pomieszczenia garażowe i sale czyszczenia broni wyposażone są w pojemniki do segregacji odpadów niebezpiecznych, takich jak zużyty sorbent czy czyściwo. Budynki koszarowo-biurowe wyposażone są w pojemniki do segregacji odpadów komunalnych, natomiast na czas ćwiczeń poligonowych, żołnierze wyposażeni są w tzw. apteczki poligonowe, dzięki którym są w stanie zareagować na ewentualne zagrożenie środowiskowe wynikające np. z wycieku substancji ropopochodnych.

W przyszłorocznych wydatkach obronnych Polski priorytetami będą podnoszenie zdolności olsztyńskiej 16 Dywizji Zmechanizowanej

Jak wziąć udział w konkursie? Wykonaj dowolną techniką pracę pokazującą działania na rzecz ochrony środowiska, jakie podejmują młodzi mieszkańcy regionu i wyślij ją w postaci skanu lub zdjęcia na adres: 4w-mbot@o2.pl do dn. 28.02.2021r. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie Wojsk Obrony Terytorialnej – powstanie z nich wyjątkowy album.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Terytorialsi z inicjatywą w ochronie środowiska. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży konkurs Wiadomości

Źródło: 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze