fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda

reklama

Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania zaginionego 21-latka. We wtorek ciało młodego mężczyzny zostało odnalezione w trudno dostępnym bagiennym ternie. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci 21-latka. Olsztyńscy policjanci dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania.

We wtorek (02.02.2021) ok. godz. 9:30 policjanci wspólnie z żołnierzami WOT oraz Grupą Specjalnych Płetwonurków RP odnaleźli ciało zaginionego 21-latka. Odnaleziono je w trudno dostępnym, bagiennym terenie. Ciało znajdowało się w odległości około 6 km od miejsca, gdzie ostatnio widziany był zaginiony. Tożsamość młodego mężczyzny została potwierdzona.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało zostanie zabezpieczone do prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnić okoliczności śmierci młodego mężczyzny.

Komentarza w sprawie poszukiwań udzielił nam Maciej Rokus ze Specjalnej Grupy Płetwonurków RP:

reklama

„Po ponad tygodniu ciężkiej pracy, po analizie zebranych materiałów, wybraliśmy wczoraj obszar, gdzie tak zwaną metodą POV i Body Language (POV czyli iść oczami zaginionego, Body Language czyli mowa ciała zaginionego) znajdujemy dzisiaj ciało młodego człowieka.

Podjęliśmy inne metody działania, zaczęliśmy rozszerzać nasze horyzonty, postanowiliśmy wykonać inne czynności , które okazały się trafne i udało nam się sprawę zamknąć. To był ostatni czas na zamknięcie tematu, bo jest zmiana pogody, trudne warunki”

21-latek wyszedł z domu w dniu 17.01.2021 roku i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do miejsca zamieszkania. W poszukiwaniach za zaginionym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażaków ochotników z Gutkowa, Bartąga, Gryźlin, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 i 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, przedstawicieli Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa. W działaniach poszukiwawczych brała udział również Grupa Specjalnych Płetwonurków RP z których doświadczenia policjanci korzystają już od wielu lat. Ich zadaniem w ostatnich dniach było przeczesywanie dna rzeki Łyna. W poszukiwaniach wykorzystywano specjalistyczny sprzęt m.in. drony czy quady. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych ”FCI Canum Amicus”.

Olsztyńscy policjanci dziękują wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania za zaginionym mężczyzną.

Zobacz również:

6 km od tropu psa. To tu odnaleziono ciało Witolda. Opis poszukiwań

Więcej o sprawie zaginięcia pisaliśmy tutaj: Gdzie jest Witold? W tym miejscu urywa się ślad, Gdzie jest Witold? Szuka go już ponad 80 osób w tym policjanci, strażacy i żołnierze, Zaginął 21-letni mieszkaniec Olsztyna.

Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda

Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda Zaginiony 21-latek nie żyje. Odnaleziono ciało Witolda

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Real

Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziny. To straszne stracić dziecko. Nawet nie umiem sobie wyobrazić Waszego bólu…

Olsztynianka

Spoczywaj w pokoju. Szczere wyrazy współczucia dla całej Rodziny.

Pola k

Szkoda chłopaka 🙁