-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto Olsztyn z nowym partnerem z USA

WiadomościMiasto Olsztyn z nowym partnerem z USA

Prezydent Piotr Grzymowicz za pośrednictwem swojego Facebooka poinformował o nawiązaniu współpracy między Olsztynem, a Richmond, stolicą stanu Wirginia.

reklama

„To miła i dość zaskakująca niespodzianka. Amerykańskie miasto Richmond – stolica stanu Wirginia, zaproponowało nam odnowienie współpracy, która została zainicjowana w połowie lat dziewięćdziesiątych, ale nie weszła w fazę realizacji i intensywnych kontaktów” – czytamy na Facebooku prezydenta Olsztyna.

Według wstępnych założeń, Olsztyn i Richmond nawiązują współpracę „siostrzaną”, wedle której wspólnie będą dążyć do rozwoju kulturalnego i edukacyjnego. Jak pisze Grzymowicz na swoim Facebooku, na pierwsze kontakty z delegatami Richmond będzie trzeba zaczekać do końca pandemii, jednak deklaracja łącząca Richmond i Olsztyn jako miasta partnerskie już została podpisana.

reklama

„czas idzie naprzód i deklarację współpracy z „siostrzanym” Richmond, odbieram jako bardzo miły gest i zachętę do budowania nowych, przyjacielskich relacji, a tych jak wiadomo nigdy nie jest za dużo. W tym duchu – i w porozumieniu z przewodniczącym Rady Miasta – odpowiedziałem na zaproszenie i podpisałem deklarację odnawiającą współpracę Olsztyna i Richmond” – pisze Piotr Grzymowicz.

Pod wpisem prezydenta Olsztyna pojawia się masa przychylnych temu wydarzeniu komentarzy: „wspaniała wiadomość”, „Dobrze mieć przyjaciół”, „Panie Piotrze !!! I to jest dobra wiadomość !!! Przyda się doświadczenie !! Nareszcie przyszłościowe partnerstwo. Szyny przestań pękać za śmiechu w stolicy stanu Warmia&Mazury”.

To miła i dość zaskakująca niespodzianka. Amerykańskie miasto Richmond – stolica stanu Wirginia, zaproponowało nam…

Posted by Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz on Saturday, January 30, 2021
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
2 lutego 2021 12:18

Ładne frazesy, ale co z tego będzie? Konkrety proszę.

uehe
1 lutego 2021 18:35

ale że co, znowu spotkania na wieży ???

Popularne