10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Groził nożem taksówkarzowi, a ten…

Lidzbark WarmińskiGroził nożem taksówkarzowi, a ten...

Do policyjnego aresztu trafił 29-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna najpierw zabrał kierowcy taksówki, którą jechał, portfel, a następnie wyciągnął nóż. Taksówkarz nie dał się jednak zastraszyć i z pomocą znajomego obezwładnił agresora do przyjazdu policji. 

reklama

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 20 w Lidzbarku Warmińskim. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, do kierowcy taksówki podszedł mieszkaniec gminy i zamówił kurs do miejsca zamieszkania. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów spod łokietnika samochodu mężczyzna wyciągnął portfel kierującego i zabrał 200 złotych. Kiedy pokrzywdzony zwrócił się do mężczyzny, by oddał mu jego własność, ten wyciągnął nóż i, przystawiając do brzucha kierowcy, zagroził jego użyciem. Kierujący w tym czasie  wjechał na posesję znajomego i przy jego pomocy obezwładnił 29-latka, przytrzymując go do czasu przyjazdu policjantów.

Mieszkaniec gminy trafił do policyjnej celi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przy napastniku zabezpieczyli nóż i banknot o nominale 200 złotych. Policyjni dochodzeniowy oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków zdarzenia – podaje olsztyńska komenda wojewódzka.

reklama

29-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia