4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Baseny ogrodowe — już dziś przygotuj się do lata!

Materiał zewnętrznyBaseny ogrodowe — już dziś przygotuj się do lata!

Baseny ogrodowe — już dziś przygotuj się do lata!

Koniec zimy to doskonały moment, aby pomyśleć o lecie. Mimo tego, że zostało jeszcze kilka miesięcy do upalnych dni, warto wyposażyć się w ogrodowe baseny stelażowe. Lipiec i sierpień na pewno będą obfitować w upały, zatem kąpiel we własnym basenie jest doskonałym sposobem chłodzenia się, a dla dzieci oznacza mnóstwo frajdy i radości. Do tej pory w twoim ogrodzie nie było miejsca na basen ogrodowy? Pora to zmienić. Wraz ze sklepem internetowym ibaseny.pl dowiesz się, jaki basen wybrać, jak przygotować teren pod jego rozłożenie i jak bezpiecznie go używać.

Baseny ogrodowe
reklama

Co lepsze: basen stelażowy czy rozporowy?

Można wyróżnić dwa rodzaje basenów ogrodowych: basen stelażowy i basen rozporowy. Który z nich będzie lepszym wyborem?

Dla miłośników dużej ilości wody basen stelażowy

reklama

Konstrukcja basenów stelażowych obejmuje metalowe rurki, łączone ze sobą przy pomocy plastikowych kształtek. Tworzą one stabilną konstrukcję, na której można rozwinąć materiał basenu. Pozwala to stworzyć nieckę nawet o bardzo dużych rozmiarach, w której zmieści się do 5 lub więcej metrów sześciennych wody. Basen ogrodowy stelażowy to propozycja, która wymaga nieco więcej czasu na rozłożenie, ale daje również więcej satysfakcji z uwagi na sporą ilość wody, która zmieści się do takiego basenu.

Szybki i wygodny w rozkładaniu basen rozporowy

Baseny rozporowe są bardzo szybki w rozkładaniu. Ich ścianki usztywniają się pod naporem wody. Niestety dla części osób wadą może być to, że inaczej niż baseny ogrodowe stelażowe, rozporowe mieszczą w sobie mniej wody. Świetnie zatem nadają się jako baseny dla małych dzieci lub kiedy mamy niewielką ilość miejsca i chcemy rozłożyć basen na tarasie. Decydując się zatem na zakup basenu ogrodowego, pamiętajmy o ilości miejsca, które możemy pod niego przeznaczyć oraz czy dysponujemy czasem potrzebnym na jego rozłożenie i późniejsze złożenie.

Baseny stelażowe i rozporowe — co jest do nich potrzebne?

reklama

Sklep ibaseny.pl

Niezależnie czy kupujesz baseny stelażowe, czy rozporowe, trzeba pamiętać o prawidłowym użytkowaniu. Aby znajdująca się w nich woda była jak najdłużej zdatna do użytku, konieczne jest jej regularne uzdatnianie, filtrowanie, a także nakrywanie basenu, gdy nie jest używany. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera blog ibaseny.pl, a my poniżej przedstawiamy najważniejsze akcesoria, w które warto się zaopatrzyć.

Pompa do basenu

Jest to urządzenie elektryczne 230V, przeznaczone do filtrowania wody w basenie. Jednostka centralna zawiera w sobie silnik, który jednym wężem wciąga wodę, przepływa ona przez wewnętrzny filtr i wypływa drugą stroną. Filtrowanie wody powinno być wykonywane codziennie i w tym czasie nie należy korzystać z basenu. Dzięki filtrowaniu, woda jest czysta i usuwamy z niej ewentualne zanieczyszczenia biologiczne, które po dłuższym czasie pobytu w wodzie, mogłyby się rozkładać.

Filtr do pompy

Wymienny filtr do pompy basenowej należy wymieniać, kiedy zauważymy, że jest mocno zabrudzony. Nie jest to skomplikowana czystość, a znacząco poprawia funkcjonowanie pompy, zwiększając skuteczność filtrowania. Pokrywa na basen pozwala zdecydowanie graniczyć szybkość zanieczyszczania się wody.

Pokrywa na basen

Jest to dopasowana na wymiar i kształt pokrywa z elastycznego materiału, którą naciągamy na basen Bestway. Pełni ona dwie ważne role. Po pierwsze to na niej zatrzymują się zanieczyszczenia, np. w postaci liści, igliwia i owadów. Po drugie, ciepła woda znacznie wolniej się wychładza, kiedy basen jest nakryty.

Drabinka basenowa

Wysokie baseny stelażowe mogą być problematyczne pod kątem wchodzenia do nich. Na szczęście pomocą będzie drabinka do basenu rozporowego, z którą z łatwością pokonamy różnice poziomów. W naszym sklepie internetowym dostępnych jest wiele modeli drabinek, przeznaczonych do basenów o różnej wielkości.

Chemia basenowa

Uzdatnianie wody, o którym wcześniej wspomnieliśmy, wymaga okresowego dodawania do niej chloru i preparatu anty glonowego. Chemia tego typu dostępna jest w sprzedaży w wygodnych dozownikach, a jej stosowanie pozwala utrzymać wodę w idealnej czystości i przejrzystości.

Akcesoria basenowe do letniego wypoczynku

Jeśli chcemy jeszcze bardziej urozmaicić wypoczynek w basenie, powinniśmy zadbać o dmuchany materac plażowy, koło dmuchane, maskę do nurkowania, okulary do pływania i pozostałe zabawki do wody, które przypadną do gustu dzieciom i dorosłym. Ich zakup nie wymaga dużych nakładów finansowych, a pozwoli cieszyć się wodną frajdą w zaciszu własnego ogrodu. Jeśli chcesz zobaczyć praktycznie wykorzystanie naszych akcesoriów, sprawdź relacje zadowolonych użytkowników na naszym fanpage ibaseny.pl.

Jak przygotować teren pod basen ogrodowy?

Zanim zabierzesz się za rozkładanie basenu, powinieneś dokładnie przygotować miejsce pod niego. Powinno ono być wypoziomowane oraz wolne od jakichkolwiek przedmiotów z ostrymi krawędziami. Jeśli masz w planach co roku rozkładać basen, warto pomyśleć o stworzeniu utwardzonej lub wysypanej piaskiem powierzchni, która pozwoli ci bezpiecznie rozkładać basen, bez obaw, że coś go przedziurawi lub każdorazowo będzie trzeba go poziomować.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia