9 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Olsztyn. Od poniedziałku można się ubiegać o dofinansowanie remontu zabytków

WiadomościOlsztyn. Od poniedziałku można się ubiegać o dofinansowanie remontu zabytków

Od poniedziałku właściciele zabytków, czy wspólnoty mieszkaniowe mogą się starać w olsztyńskim ratuszu o dofinansowanie prac konserwatorsko-remontowych w swoich budynkach. Do podziału jest 100 tys. zł. Do końca lutego można składać wioski o dofinansowanie prac przy zabytkach w biurze Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który na ten cel ma 3 mln zł.

reklama

W Olsztynie o dofinansowanie remontów najczęściej starają się wspólnoty mieszkaniowe. Najczęściej dotacje służą finansowemu wsparciu wykonania izolacji przeciwwilgociowej fundamentów czy remontu dachu, następnie pieniądze przeznaczane są prace konserwatorskie i restauratorskie fasad i elewacji oraz prace restauratorskie klatek schodowych.

Wnioski o dofinansowanie prac remontowo-konserwatorskich przy obiektach zabytkowych można też składać do urzędu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Termin przyjmowania wniosków zakreślono do końca lutego.

reklama

“WKZ dysponuje obecnie kwotą trzech milionów na udzielanie dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Takich sprzyjających uwarunkowań finansowych dla ratowania dziedzictwa naszego województwa nie było jeszcze nigdy” – poinformował ten urząd w mediach społecznościowych i wyjaśnił, że pierwotnie region miał otrzymać na wsparcie zabytków milion złotych ale dotację zwiększono o 2 mln zł podczas prac nad projektem budżetu kraju po interwencji senator Lidii Staroń.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia