7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Fotele obrotowe niezbędne w każdym biurze

Materiał partneraFotele obrotowe niezbędne w każdym biurze

Profesjonalny, ergonomiczny fotel obrotowy to obowiązkowy zakup do każdego biura. Współcześni pracownicy spędzają przy biurkach coraz więcej godzin, a siedząca praca nie jest wcale tak lekka jak mogłoby się wydawać. Źle dobrany fotel sprawia, że trudno jest się nam skupić na zawodowych obowiązkach, a z czasem może przyczynić się nawet do zwyrodnień kręgosłupa. Jak wybrać fotele obrotowe, które zapewnią naszym pracownikom bezpieczeństwo i komfort? Podpowiada firma NoNameOffice

reklama

Ergonomia przede wszystkim

Najważniejszą cechą fotela obrotowego jest ergonomia. Wybór ergonomicznego fotela nie jest prosty, gdyż w założeniu ma korzystać z niego wiele osób o różnej budowie ciała. Idealny fotel to taki, który będzie wygodny zarówno dla filigranowej kobiety, jak i wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyzny. Ekspert z salonu mebli biurowych z Katowic radzi, żeby wybierać fotele posiadające jak największą ilość regulacji. Przed zakupem sprawdźmy czy interesujący nas mebel posiada regulację wysokości, regulację kąta nachylenia oparcia i siedziska. Nowoczesne fotele biurowe posiadają często regulowane podłokietniki i możliwość zapisania ustawień (dzięki tej funkcji nie musimy dostrajać fotela do swoich potrzeb za każdym razem, kiedy na nim siadamy).

Jeżeli kupujemy fotel obrotowy na kółkach, koniecznie sprawdźmy czy są one wykonane z gumy lub kauczuku (kółka plastikowe mogą zarysować podłogę).

reklama

Pamiętajmy, że fotel obrotowy powinien być dostosowany do charakteru pracy osób, które z niego korzystają. Pracownik, który cały dzień spędza pisząc na komputerze potrzebuje innego fotela niż osoba, której głównym zadaniem jest odbieranie połączeń telefonicznych.

Fotel obrotowy wykonany z najwyższej jakości materiałów

Na fotelach obrotowych do biura nie warto oszczędzać. W przeciwieństwie do mebli domowych są one bardzo intensywnie eksploatowane (w przypadku niektórych firm nawet przez 24 godziny na dobę). Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby wybierać fotele biurowe z oferty renomowanych producentów. Najlepsi producenci mebli biurowych mają duże doświadczenie w projektowaniu dla biur, dlatego tworzą krzesła obrotowe, które są w stanie wytrzymać naprawdę wiele. Są przy tym wyjątkowo wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa nawet podczas wielogodzinnej pracy. Dodatkowo produkuje się je z materiałów odpornych na zabrudzenia i łatwych w czyszczeniu.

Fotele wykonane z solidnych materiałów są ważne także dla wizerunku naszej firmy. Często nawet po wielu latach eksploatacji prezentują się one doskonale, co ma wpływ na wygląd całego pomieszczenia biurowego. Meble takie robią dobre wrażenie zarówno na pracownikach, jak i odwiedzających naszą firmę gościach.

reklama

Fotel obrotowy wpisujący się w stylistykę biura

Kupując fotel obrotowy musimy pamiętać, że powinien się on wpisać w stylistykę biura. Może on pasować do innych mebli biurowych kolorystycznie lub też z nimi kontrastować (w pomieszczeniach o stonowanej kolorystyce bardzo dobrze wyglądają fotele w jaskrawych, żywych barwach). Jeżeli jednak mamy nowoczesne biuro, fotel powinien być utrzymany w tym samym stylu. To samo dotyczy biur klasycznych.

Wpływ na wygląd fotela obrotowego ma również wielkość pomieszczenia, w którym zamierzamy go postawić. Jeśli dysponujemy biurem niewielkim, nie kupujmy do niego foteli masywnych, skórzanych z drewnianymi elementami. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem będą fotele biurowe o lekkiej konstrukcji (świetnie sprawdzą się na przykład fotele obrotowe z oparciem wykonanym z przezroczystej, a jednocześnie wytrzymałej siatki).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia