fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Driftował na drodze publicznej. Wmówił policjantom, że na jezdnię wybiegła sarna

Wiadomości Driftował na drodze publicznej. Wmówił policjantom, że na jezdnię wybiegła sarna

19-latek ze Szczytna, który posiadał 2 miesiące prawo jazdy, musiał się z nimi pożegnać. Wprowadzając Skodę w niekontrolowane poślizgi, uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca chciał wprowadzić w błąd mundurowych twierdząc, że na jezdnię wyskoczyła mu sarna.

Wczoraj (20.01.21r.) parę minut przed godziną 20:00, w siedzibie szczycieńskiej komendy stawił się mężczyzna, który oświadczył, że jadąc trasą Szczytno – Sędańsk ujawnił kierowcę czerwonej Skody, który to stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z relacji mężczyzny wynikało, iż kierujący celowo na drodze publicznej wprowadzał swój pojazd w poślizg. Z polecenia oficera dyżurnego, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” opatrolowali wskazaną trasę. W okolicach miejscowości Sędańsk zauważyli pojazd marki Skoda, który uderzył w przydrożne drzewo. Mundurowi ustalili, iż kierującym był 19-letni mieszkaniec Szczytna. W pojeździe w trakcie zdarzenia przebywał również jego znajomy, 19-letni pasażer. Kierujący, chcąc wprowadzić policjantów w błąd, oświadczył, że jadąc od miejscowości Szczytno w kierunku Sędańska na jezdnię wyskoczyła mu sarna. 19-latek, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, skręcił nagle kierownicę, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Mundurowi nie dali się jednak nabrać. Pozostawione na miejscu zdarzenia ślady, jednoznacznie wskazywały na to, że kierowca „driftował”.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż 19-latek posiadał uprawnienia do kierowania od 2 miesięcy. Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowym zostały mu zatrzymane. O tym, czy prawo jazdy zostanie mu zwrócone, zadecyduje już sąd.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x