fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zadymił mieszkanie, bo rozpalił w piecu gąbkami

Wiadomości Zadymił mieszkanie, bo rozpalił w piecu gąbkami

60-letni mężczyzna, mając blisko 2 promile w organizmie, postanowił odpalić piec kaflowy, który nie był przez niego użytkowany od blisko 2 lat. Wrzucił do niego gąbki i śmieci, zadymiając całe mieszkanie. Odpowie za naruszenie Ustawy o odpadach.

Dzisiaj (21.01.2021r.) nad ranem, oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonego 51-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Mężczyzna oświadczył, że jeden z lokatorów zajmowanego przez nich wspólnie mieszkania rozpalił nieużytkowany od blisko 2 lat piec kaflowy, który zadymił cały budynek. Zgłaszający dodał, że 60-latek nie reaguje na prośby zaprzestania palenia w piecu, zamyka też okna, które zostały pootwierane celem wywietrzenia pokoi.

Skierowany na miejsce patrol, pod wskazanym adresem zastał zgłaszającego i sprawcę interwencji. Mundurowi potwierdzili, że 60-latek rozpalił piec kaflowy, który znajdował się w jego pokoju. Mężczyzna powrzucał do niego śmieci i gąbki. Pomieszczenia były tak zadymione, że nie było nic widać i nie dało się swobodnie oddychać. Policjanci, wspólnie ze zgłaszającym, zaczęli ponownie otwierać okna, celem wywietrzenia pomieszczeń, a 60-latek je zamykał twierdząc, że wszystko jest w porządku.

Z uwagi na to, że mężczyzna nie widział nic złego w swoim postępowaniu, mundurowi poinformowali go, że odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o odpadach. Funkcjonariusze przebadali również 60-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że „wydmuchał” on blisko 2 promile.

Mężczyzna w trakcie interwencji nie stosował się do wydanych przez mundurowych poleceń. 60-latek swoim postępowaniem naraził mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, dlatego został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi.

Art. 191 Ustawy o odpadach: „Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny”.

Źródło: KPP w Szczytnie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x