27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Zadymił mieszkanie, bo rozpalił w piecu gąbkami

WiadomościZadymił mieszkanie, bo rozpalił w piecu gąbkami

60-letni mężczyzna, mając blisko 2 promile w organizmie, postanowił odpalić piec kaflowy, który nie był przez niego użytkowany od blisko 2 lat. Wrzucił do niego gąbki i śmieci, zadymiając całe mieszkanie. Odpowie za naruszenie Ustawy o odpadach.

reklama

Dzisiaj (21.01.2021r.) nad ranem, oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonego 51-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Mężczyzna oświadczył, że jeden z lokatorów zajmowanego przez nich wspólnie mieszkania rozpalił nieużytkowany od blisko 2 lat piec kaflowy, który zadymił cały budynek. Zgłaszający dodał, że 60-latek nie reaguje na prośby zaprzestania palenia w piecu, zamyka też okna, które zostały pootwierane celem wywietrzenia pokoi.

Skierowany na miejsce patrol, pod wskazanym adresem zastał zgłaszającego i sprawcę interwencji. Mundurowi potwierdzili, że 60-latek rozpalił piec kaflowy, który znajdował się w jego pokoju. Mężczyzna powrzucał do niego śmieci i gąbki. Pomieszczenia były tak zadymione, że nie było nic widać i nie dało się swobodnie oddychać. Policjanci, wspólnie ze zgłaszającym, zaczęli ponownie otwierać okna, celem wywietrzenia pomieszczeń, a 60-latek je zamykał twierdząc, że wszystko jest w porządku.

reklama

Z uwagi na to, że mężczyzna nie widział nic złego w swoim postępowaniu, mundurowi poinformowali go, że odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o odpadach. Funkcjonariusze przebadali również 60-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że „wydmuchał” on blisko 2 promile.

Mężczyzna w trakcie interwencji nie stosował się do wydanych przez mundurowych poleceń. 60-latek swoim postępowaniem naraził mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, dlatego został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi.

Art. 191 Ustawy o odpadach: „Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny”.

reklama

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia