3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Zniszczył dokument w nadziei, że kradzież nie wyjdzie na jaw. Okazało się inaczej

WiadomościZniszczył dokument w nadziei, że kradzież nie wyjdzie na jaw. Okazało się...

Ukradł kartę bankomatową, wypłacił sobie pieniądze i zniszczył dokument, chcąc zatrzeć ślady. Teraz 368 dni spędzi w zakładzie karnym.

reklama

Wczoraj (20.01.21r.) parę minut po godzinie 08:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie Jedwabna. Mundurowi posiadali nakaz zatrzymania 58-latka, wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właśnie pod tym adresem może ukrywać się mężczyzna, który chce uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo kradzieży dokumentów, w tym karty bankomatowej. 58-latek oskarżony był również o posłużenie się karta płatniczą i wypłacenie z cudzego konta znacznej kwoty pieniędzy. Choć wydawało mu się, że jak zniszczy i wyrzuci dokumenty, to zatrze ślady popełnionego przez siebie czynu zabronionego, to bardzo się mylił. Szczycieńscy kryminalni ustalili jego dane i doprowadzili do szczycieńskiej komendy.

reklama

Śledczy postawili mu zarzuty i skierowali sprawę do sądu. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, 58-letni mieszkaniec Jedwabna za popełnione przez siebie przestępstwa najbliższe 368 dni miał spędzić za kratami. Mężczyzna został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów i doprowadzony już do wskazanego w postanowieniu zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia