-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Narty zamiast lodowisk w Olsztynie

WiadomościNarty zamiast lodowisk w Olsztynie

Nadejście zimy z prawdziwego zdarzenia daje szansę na uprawianie dyscyplin charakterystycznych dla tej pory roku. Warto na przykład wybrać się na narty.

reklama

Sytuacja pandemiczna sprawia, że o zorganizowaną aktywność fizyczną nie jest łatwo. Zamknięte kluby fitness, siłownie, pływalnie, a nawet lodowiska mocno ograniczają możliwości. Rozwiązaniem są spacery, bieganie tradycyjne albo… na nartach.

Do tego doskonale nadaje się teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Gdy pojawiły się odpowiednie warunki, jego pracownicy uruchomili specjalną wyciskarkę i przygotowali trasę do narciarstwa biegowego.

reklama

Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów RP wypożyczalnia sprzętu sportowego w CRS Ukiel jest nieczynna – przypomina Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Zapraszamy więc wielbicieli biegania na nartach ze swoim sprzętem i zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa!

A tych w Olsztynie nie brakuje. Po ostatnich, obfitych opadach białego puchu, media społecznościowe zaroiły się od zdjęć mieszkańców stolicy regionu biegających na nartach. Przy okazji apelujemy do spacerowiczów korzystających z uroków CRS Ukiel, by nie zadeptywali wyciśniętych, narciarskich śladów.

reklama

Wielbiciele biegania na nartach dogodne warunki znajdą też w Lesie Miejskim. Tam, co prawda, ślady nie były wyciskane, ale istnieją specjalnie oznakowane szlaki do narciarstwa biegowego. Można też oczywiście korzystać ze szlaków pieszych, które doskonale nadają się do biegania na nartach.

Źródło: UM Olsztyna

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia