fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Narty zamiast lodowisk w Olsztynie

Wiadomości Narty zamiast lodowisk w Olsztynie

Nadejście zimy z prawdziwego zdarzenia daje szansę na uprawianie dyscyplin charakterystycznych dla tej pory roku. Warto na przykład wybrać się na narty.

Sytuacja pandemiczna sprawia, że o zorganizowaną aktywność fizyczną nie jest łatwo. Zamknięte kluby fitness, siłownie, pływalnie, a nawet lodowiska mocno ograniczają możliwości. Rozwiązaniem są spacery, bieganie tradycyjne albo… na nartach.

Do tego doskonale nadaje się teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Gdy pojawiły się odpowiednie warunki, jego pracownicy uruchomili specjalną wyciskarkę i przygotowali trasę do narciarstwa biegowego.

Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów RP wypożyczalnia sprzętu sportowego w CRS Ukiel jest nieczynna – przypomina Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Zapraszamy więc wielbicieli biegania na nartach ze swoim sprzętem i zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa!

A tych w Olsztynie nie brakuje. Po ostatnich, obfitych opadach białego puchu, media społecznościowe zaroiły się od zdjęć mieszkańców stolicy regionu biegających na nartach. Przy okazji apelujemy do spacerowiczów korzystających z uroków CRS Ukiel, by nie zadeptywali wyciśniętych, narciarskich śladów.

Wielbiciele biegania na nartach dogodne warunki znajdą też w Lesie Miejskim. Tam, co prawda, ślady nie były wyciskane, ale istnieją specjalnie oznakowane szlaki do narciarstwa biegowego. Można też oczywiście korzystać ze szlaków pieszych, które doskonale nadają się do biegania na nartach.

Źródło: UM Olsztyna

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x