fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Konfederacja zamierza „budzić Olsztyn”. Zaprasza na „Rajd po lokalach”

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Coraz więcej miejsc otwiera się mimo obecnie trwającej kwarantanny. Strajk przeciw panującym obostrzeniom trwa już od jakiegoś czasu i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miał się skończyć.

Zarówno w Olsztynie, jak i w całej Polsce właściciele otwierają swoje lokale w ramach sprzeciwu. Sanepid wraz z policją podchodzą do tego w większości przychylnie. Przedsiębiorcy twierdzą, że nie ma prawnych podstaw do wyciągania za to konsekwencji.

Ostatnio na Facebook’u pojawiło się wydarzenie, stworzone przez olsztyński Klub Konfederacji, które nazwane zostało „budzeniem Olsztyna”.
„Zapraszamy wszystkich do lokali, które mimo panujących obostrzeń postanowiły wrócić do życia w ramach veta obywatelskiego.” – dowiadujemy się z jego opisu.

reklama

Pojawiła się tam również informacja o prawnym i politycznym wsparciu przedsiębiorców, którzy postanowią otworzyć swoje lokale. Wspomnianym wsparciem ma się zająć Konfederacja i Kongres Polskiego Biznesu.

Czytaj też:  Co robić w Olsztynie na Mikołajki?

Olsztyńscy posłowie również nie pozostają obojętni w sprawie pomocy właścicielom otwieranych miejsc w przypadku kontroli sanepidu:

Podsumowanie interwencji w V.S.20

Podsumowanie interwencji w V.S.20 !Wczoraj wieczorem interweniowałam z Posłem Paweł Papke – Poseł na Sejm RP , aby monitorować czy funkcjonariusze policji oraz panie z sanepidu nie przekraczają swoich uprawnień. Zachęcam do wysłuchania.Joe Gonzalez Bistro Olsztyn Handmade Cafe & Pub

Posted by Monika Falej – Posłanka RP on Saturday, January 16, 2021

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama