17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Konfederacja zamierza „budzić Olsztyn”. Zaprasza na “Rajd po lokalach”

WiadomościKonfederacja zamierza „budzić Olsztyn". Zaprasza na "Rajd po lokalach"

Coraz więcej miejsc otwiera się mimo obecnie trwającej kwarantanny. Strajk przeciw panującym obostrzeniom trwa już od jakiegoś czasu i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miał się skończyć.

reklama

Zarówno w Olsztynie, jak i w całej Polsce właściciele otwierają swoje lokale w ramach sprzeciwu. Sanepid wraz z policją podchodzą do tego w większości przychylnie. Przedsiębiorcy twierdzą, że nie ma prawnych podstaw do wyciągania za to konsekwencji.

Ostatnio na Facebook’u pojawiło się wydarzenie, stworzone przez olsztyński Klub Konfederacji, które nazwane zostało „budzeniem Olsztyna”.
„Zapraszamy wszystkich do lokali, które mimo panujących obostrzeń postanowiły wrócić do życia w ramach veta obywatelskiego.” – dowiadujemy się z jego opisu.

reklama

Pojawiła się tam również informacja o prawnym i politycznym wsparciu przedsiębiorców, którzy postanowią otworzyć swoje lokale. Wspomnianym wsparciem ma się zająć Konfederacja i Kongres Polskiego Biznesu.

Olsztyńscy posłowie również nie pozostają obojętni w sprawie pomocy właścicielom otwieranych miejsc w przypadku kontroli sanepidu:

Podsumowanie interwencji w V.S.20

Podsumowanie interwencji w V.S.20 !Wczoraj wieczorem interweniowałam z Posłem Paweł Papke – Poseł na Sejm RP , aby monitorować czy funkcjonariusze policji oraz panie z sanepidu nie przekraczają swoich uprawnień. Zachęcam do wysłuchania.Joe Gonzalez Bistro Olsztyn Handmade Cafe & Pub

Posted by Monika Falej – Posłanka RP on Saturday, January 16, 2021

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marczelo
17 stycznia 2021 19:33

Jedyni rozsądni w tych absurdalnych czasach. Brawo!

Marcin69
17 stycznia 2021 20:47

Byłem dzisiaj w otwartej olsztyńskiej knajpie Joe Gonzales czy jakoś tak. Jedynej chyba póki co. I było super. Najlepszy burger jakiego jadłem, piwko z kija, mile towarzystwo. Obsługa dezynfekowala wszystko na bieżąco. Fajnie się przygotowali, gotują rewelacyjnie. Wygrali bardzo dużo tym otwarciem. Mam nadzieję, że szybko otworzy się reszta i wrócimy do normalnego życia. Stop już tej głupocie!

Polecane
Ogłoszenia