fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Sędzia, który spowodował wypadek może stracić pracę

Wiadomości Sędzia, który spowodował wypadek może stracić pracę

45-letni sędzia Sądu Rejonowego w Bartoszycach, Bartosz Szlachta, spowodował wypadek będąc pod wpływem. Teraz może stracić togę sędziowską.

W Bezledach, 13 stycznia, koło godz. 22 doszło do wypadku auta osobowego z ciężarówką. Według wstępnych ustaleń, sprawcą był 45-letni kierowca Opla Astry, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zdarzenia, został przetransportowany do szpitala, gdzie został przebadany na obecność alkoholu we krwi. Test okazał się pozytywny, sędzia prowadził pod wpływem.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski przekazał więcej informacji w tej sprawie:

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach w dniu 14 stycznia 2021 r. poinformował Prezesa miejscowego Sądu o zdarzeniu drogowym z udziałem sędziego Bartosza Szlachty – Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Bartoszycach. Z informacji tej wynika, że sędzia Bartosz Szlachta, kierując samochodem osobowym w miejscowości Bezledy, miał z nieustalonych przyczyn zjechać na lewy pas ruchu i zderzyć się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji i zespół pogotowia ratunkowego. Następnie sędzia Bartosz Szlachta został przewieziony do szpitala, gdzie gwałtownie pogorszył się jego stan zdrowia. Sędzia nadal przebywa w szpitalu.

Nadmienię, że obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wstępne badanie wykazało u sędziego stan nietrzeźwości, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy.

W związku z zaistniałą sytuacją Prezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach w dniu 15 stycznia 2021 r.zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Bartosza Szlachty do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy bądź zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych. Sprawy, które prowadził sędzia Bartosz Szlachta zostaną przydzielone do rozpoznania pozostałym sędziom Sądu Rejonowego w Bartoszycach.

Niezależnie od tego pragnę zapewnić Państwa, że Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów zdecydowanie potępia tego rodzaju zachowanie, tj. prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Jeśli potwierdzą się okoliczności związane ze zdarzeniem drogowym z udziałem sędziego, to należy spodziewać się, że czeka go postępowanie karne, a także dyscyplinarne. To drugie może dla niego zakończyć się karą, z których najsurowszą jest usunięcie zawodu”

Sędzia, który spowodował wypadek może stracić pracę Sędzia, który spowodował wypadek może stracić pracę

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x