fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Strażacy zastąpili ratowników medycznych. Uratowali życie mężczyźnie

Wiadomości Strażacy zastąpili ratowników medycznych. Uratowali życie mężczyźnie

Z uwagi na panującą sytuację, strażacy coraz częściej interweniują w zastępstwie ratowników medycznych. Taka sytuacja miała również miejsce 12 stycznia.

Do dyżurnego iławskiej straży wpłynęła prośba od dyspozytora pogotowia o zadysponowanie Straży Pożarnej do zasłabnięcia mężczyzny w miejscowości Smolniki, z powodu braku wolnych karetek. Najbliższa wolna karetka jechała z miejscowości Biskupiec, oddalonej ok. 35 km od miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia natychmiast wysłano zastęp iławskiej JRG i strażaków z Ławic. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie chodzi o zasłabnięcie. Strażacy znaleźli sześćdziesięcioletniego mężczyznę, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Strażacy rozpoczęli natychmiast resuscytację krążeniowo-oddechową u poszkodowanego. Zgodnie z procedurami poszkodowany został podłączony do defibrylatora AED, który monitorował akcję serca i po odpowiedniej analizie wykonywał kolejne wyładowania.

Strażakom udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny. Nieprzytomnego poszkodowanego z zachowanym oddechem przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Źródło: KP PSP w Iławie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x