fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Pies policyjny z Olsztyna gwiazdą internetu

reklama

W mediach społecznościowych policji pojawiło się zdjęcie psa za biurkiem. Nero, pies policyjny z Olsztyna, robi teraz karierę.

Nero jest owczarkiem belgijskim, który na swoim koncie ma już kilka zasług. Z informacji podanych przez policjantów wynika, że jest on przeszkolony w poszukiwaniu osób zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Jego przewodniczką jest mł. asp. Małgorzata Konopko z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jednym z największych osiągnięć tego psa policyjnego jest akcja ratunkowa w kopalni „Zofiówka”. W 2018 roku doszło tam do katastrofy, a Nero był jednym z trzech psów, biorących udział w podziemnych poszukiwaniach uwięzionych ratowników.
„Ciasne szczeliny i wysokie stężenie metanu wciąż utrudniają pracę pod ziemią, dlatego tak ważne jest, by skorzystać również z umiejętności i wyostrzonych zmysłów zwierząt.” – pisali policjanci.

Czytaj też:  Prezydent Polski na jubileuszu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
reklama

Psy nie pomagają jednak w pracy tylko policjantom czy strażakom, ale ostatnio mieliśmy również okazję zobaczyć w akcji pomocnika Straży Granicznej, psa o imieniu Javor, o którym również pisaliśmy: Pies Straży Granicznej wytropił uciekiniera

Nero ze swoją przewodniczką po katastrofie w „Zofiówce”

Źródło: KWP w Olsztynie

Polecane: Piesotto – naturalna karma dla psa

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama