fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Pies policyjny z Olsztyna gwiazdą internetu

Wiadomości Pies policyjny z Olsztyna gwiazdą internetu

W mediach społecznościowych policji pojawiło się zdjęcie psa za biurkiem. Nero, pies policyjny z Olsztyna, robi teraz karierę.

Nero jest owczarkiem belgijskim, który na swoim koncie ma już kilka zasług. Z informacji podanych przez policjantów wynika, że jest on przeszkolony w poszukiwaniu osób zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Jego przewodniczką jest mł. asp. Małgorzata Konopko z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jednym z największych osiągnięć tego psa policyjnego jest akcja ratunkowa w kopalni „Zofiówka”. W 2018 roku doszło tam do katastrofy, a Nero był jednym z trzech psów, biorących udział w podziemnych poszukiwaniach uwięzionych ratowników.
„Ciasne szczeliny i wysokie stężenie metanu wciąż utrudniają pracę pod ziemią, dlatego tak ważne jest, by skorzystać również z umiejętności i wyostrzonych zmysłów zwierząt.” – pisali policjanci.

Psy nie pomagają jednak w pracy tylko policjantom czy strażakom, ale ostatnio mieliśmy również okazję zobaczyć w akcji pomocnika Straży Granicznej, psa o imieniu Javor, o którym również pisaliśmy: Pies Straży Granicznej wytropił uciekiniera

Nero ze swoją przewodniczką po katastrofie w „Zofiówce”

Źródło: KWP w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x