fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

W minionym roku ujawniono nielegalne papierosy o wartości 8,1 mln zł

Wiadomości W minionym roku ujawniono nielegalne papierosy o wartości 8,1 mln zł

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zarówno na przejściach granicznych, jak i na terenie całego kraju doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości ponad 14,3 mln. zł.

W minionym roku największą wartość ujawnionych towarów na ponad 8,1 mln. zł stanowiły nielegalne papierosy. Zdeponowano również krajankę tytoniową o wartości blisko 3,2 mln. zł. Pomimo mniejszego ruchu na granicy, funkcjonariusze SG na drogowych przejściach granicznych odzyskali utracone pojazdy o wartości ponad 0,5 mln. zł. Pozostałą wartość stanowiły narkotyki, alkohol oraz paliwa.

W 2020 roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodowe, zorganizowane grupy przestępcze, m. in. białorusko-ukraińską. Na „gorącym uczynku” zatrzymano obywateli Białorusi pracujących przy produkcji nielegalnych papierosów i kierowcę narodowości ukraińskiej.

Efektem kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy z W-MOSG było również zatrzymanie szefa i członków zorganizowanej grupy przestępczej, która trudniła się nabywaniem, przygotowywaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych na ogromną skalę. W nielegalnym procederze, oprócz Polaków, brał udział Ormianin.

Rozbito również polsko-litewską szajkę tytoniową zamieszaną w handel nielegalnymi papierosami, której członkowie uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu.
Przed sądem stanęli także członkowie międzynarodowej grupy przestępczej działającej na terenie Polski, Niemiec i Łotwy, podejrzani o udział w procederze handlu ludźmi. Dwóch Polaków należących do grupy werbowało swoich rodaków, będących w trudnej sytuacji finansowej, do pracy w Niemczech. Następnie pod pretekstem legalizacji zatrudnienia wykorzystywano dane osobowe ofiar do przestępczej działalności. Pokrzywdzonym zakładano konta i firmy, na które wyłudzano dofinasowania.

Do sądu wpłynął też akt oskarżenia przeciwko kobiecie i jej partnerowi, którzy podrabiali dokumenty umożliwiające cudzoziemcom pracę w Polsce.

Osoby zamieszane w nielegalną działalność tłumaczą się różnie. Kierowca przewożący nielegalną krajankę tytoniową powiedział funkcjonariuszom SG, że znalazł ją w przydrożnym rowie, drugi mężczyzna wyjaśnił, że wiezie ściółkę dla chomika. Natomiast Białorusini przyłapani na gorącym uczynku przy produkcji „lewych papierosów” tłumaczyli funkcjonariuszom, że jeden jest kelnerem, drugi kucharzem, a trzeci elektrykiem.

Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu

Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu

Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu

Nielegalny biznes produkcji papierosów na pierwszym miejscu

 

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x