9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Bezpieczeństwo na drodze: korzystaj z odblasków niezależnie od pory dnia i roku!

MrągowoBezpieczeństwo na drodze: korzystaj z odblasków niezależnie od pory dnia i roku!

W nocy każda niedostatecznie oświetlona postać jest dla kierującego właściwie niewidoczna. Ta niedbałość prowadzi często do tragedii na drogach. Receptą na poprawę widoczności po zmroku są elementy odblaskowe, których użycie jest prostym i skutecznym sposobem na poprawę własnego bezpieczeństwa.

reklama

Bezpieczeństwo bez względu na porę dnia czy roku

Co prawda, najczęściej z odblasków korzystamy jesienią i zimą, kiedy dni są krótkie, a noce długie. Jednak noszenie odblasków nie powinno być uwarunkowane porą dnia czy roku. Często mały odblask decyduje o bezpieczeństwie pieszych oraz rowerzystów na drodze.

Jak prawidłowo nosić odblaski?

Odpowiedź jest prosta: odblaski powinny znajdować się w takim miejscu, aby łatwo znalazły się w zasięgu świateł samochodowych. W praktyce oznacza to, że muszą być umieszczone na wysokości od 20 cm do 2 m nad ziemią, czyli w takich miejscach jak: kolana, klatka piersiowa, plecy, ramiona lub głowa.

reklama

Świeć przykładem

Aby podnieść bezpieczeństwo w ruchu drogowym warto zapoznać się z zaletami korzystania z odblasków. Dobrze jest też namawiać do tego rodzinę i znajomych. Policja zachęca, by noszenie odblasków stało się czymś oczywistym dla pieszych i rowerzystów. A w obliczu zagrożeń czyhających na drodze lepiej błyszczeć niż migać. Pamiętajmy o tym i dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia