fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Nowe informacje o stalkerze-zabójcy. Biegli psychiatrzy nie maja wątpliwości

Wiadomości Nowe informacje o stalkerze-zabójcy. Biegli psychiatrzy nie maja wątpliwości

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że stalker, który zabił prześladowaną kobietę, w chwili jej zabójstwa był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za swój czyn. Biegli ocenili, że oskarżony jest bardzo podatny na frustrację oraz nie toleruje sprzeciwu.

Cezary F. w 2018 roku przez kilka miesięcy nękał mieszkającą w sąsiednim bloku Barbarę R. twierdząc, że chce z nią stworzyć związek: wysyłał kobiecie po kilkadziesiąt smsów dziennie, wykonywał co chwilę połączenia telefoniczne, śledził ją, zamontował w jej aucie GPS, który podawał lokalizację samochodu kobiety na jego telefon. F. wiele razy dziennie dobijał się do mieszkania mieszkającej samotnie Barbary R., uderzał kijem w jej okno lub prętem metalowym w barierkę jej balkonu. Po kilku miesiącach nękania Cezary F. wybił szybę balkonową w mieszkaniu R., wszedł do środka i oddał osiem strzałów w klatkę piersiową kobiety.

Biegli uznali, że stalker-zabójca był poczytalny

Po zabójstwie F. zabrał telefon Barbary R. i ukrywał się. Dzwoniącym, którzy szukali kobiety odpowiadał, że pomylili numer telefonu.

Synowie zmarłej kobiety, którzy są w sprawie oskarżycielami posiłkowymi zeznali przed sądem, że F. nie był partnerem ich matki, jak podaje, a jedynie był jej znajomym. Twierdzili, że zmarła wspólnie z Cezarym F. wyprowadzała psy, czasem oddawała do jego warsztatu samochodowego auto. Zdaniem synów Barbara R. nie chciała być w związku z Cezarym F., czego on nie przyjmował do wiadomości.

W piątek sąd przesłuchał w tej sprawie biegłych psychiatrów. W całości podtrzymali oni sporządzoną wcześniej opinię sądową dotyczącą oskarżonego. Biegli uznali, że Cezary F. nie jest chory psychicznie, a w chwili czynu był w pełni poczytalny, tj. miał zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia tego czynu i pokierowania swoim postepowaniem.

Biegli stwierdzili natomiast zaburzenia osobowości u oskarżonego, które mogły powstać w wyniku wcześniejszego nadużywania alkoholu. Zdaniem biegłych osobowość oskarżonego cechuje się bardzo dużą podatnością na frustrację oraz nietolerowaniem sprzeciwu.

Cezary F. przed sądem przyznał się do zabójstwa i prześladowania kobiety. Powiedział, że nie panował nad swoją zazdrością i emocjami.

„Jakbym skorzystał z pomocy psychologów, czy jakichś specjalistów, może by do tego nie doszło” – dodał w sądzie F. i przeprosił obecnych na sali rozpraw synów zmarłej.

Synowie zmarłej nie przyjęli przeprosin F. Zeznając przed sądem powiedzieli, że mają żal także do policji, która mimo zgłoszeń ich matki o nękaniu jej przez Cezarego F. nie podjęła w tej sprawie żadnych czynności.

Biegli uznali, że stalker-zabójca był poczytalny

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x