18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śmiertelne pobicie przy ul. Wyzwolenia: początek procesu przeciwko Rafałowi S. i Mateuszowi D.

OlsztynŚmiertelne pobicie przy ul. Wyzwolenia: początek procesu przeciwko Rafałowi S. i Mateuszowi...

Na sali sądowej Sądu Okręgowego w Olsztynie, 9 maja 2023 r., nastąpiło rozpoczęcie procesu przeciwko Rafałowi S. oraz Mateuszowi D., którzy zostali oskarżeni o brutalne i śmiertelne pobicie mieszkańca Olsztyna.

reklama

Okoliczności tragicznego incydentu

Sprawa ma związek z dramatycznym zdarzeniem, które miało miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca 2022 r. w jednym z lokali na ulicy Wyzwolenia w Olsztynie. Zgodnie z wynikami śledztwa prokuratury, poszkodowany mężczyzna spędzał tamtą noc w swoim domu, pijąc alkohol z Rafałem S., Mateuszem D. oraz znaną im kobietą.

W pewnym momencie doszło do konfliktu między Rafałem S. i Mateuszem D. a ofiarą, które z czasem przerodziło się w śmiertelny atak. Oskarżeni mieli zadać pokrzywdzonemu wielokrotnie uderzenia pięścią i kopnięcia w głowę, szyję oraz tułów, co doprowadziło do poważnych obrażeń ciała i ostatecznie do śmierci mężczyzny.

reklama
Wyrok za brutalny atak: Nikodem C. skazany za próbę zabójstwa Oliwii na jej osiemnastce

Ciało poszkodowanego mężczyzny zostało odkryte następnego dnia rano przy klatce schodowej budynku, w którym mieszkał. Wkrótce po tym, Rafał S. i Mateusz D. zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie.

reklama
Śmiertelne pobicie przy ul. Wyzwolenia: początek procesu przeciwko Rafałowi S. i Mateuszowi D. zabójstwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Rozpoczęcie procesu sądowego

Rozprawa sądowa w tej sprawie rozpoczęła się 9 maja 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. W trakcie pierwszego dnia procesu Rafał S. częściowo przyznał się do zarzutów przeciwko niemu. Mateusz D. nie przyznał się do zarzutu stawianego mu przez prokuratora i odmówił wyjaśnień.

W tym dniu sąd wysłuchał także zeznań dwóch świadków, a także opinii biegłego sądowego z zakresu medycyny. Proces przeciwko Rafałowi S. i Mateuszowi D. będzie kontynuowany 10 maja 2023 r.

Czy będzie dożywocie?

Mężczyźni, z powodu oskarżenia o pobicie prowadzące do śmierci, mogą zostać ukarani karą pozbawienia wolności do 10 lat. Jest to maksymalna kara, jaką przewiduje prawo za tego rodzaju przestępstwo.

Sąd zajmie się sprawą śmiertelnego pobicia przy ul. Wyzwolenia

Jednakże, jeżeli w trakcie procesu sądowego dowody przemawiające przeciwko oskarżonym zostaną ocenione jako wystarczająco mocne, a czyn, który im zarzucono, zostanie zakwalifikowany jako zabójstwo, konsekwencje prawne dla nich mogą być znacznie poważniejsze. W takim przypadku groźba kary może zostać zaostrzona do najwyższej możliwej — czyli do dożywotniego pozbawienia wolności. Oznaczałoby to nieodwołalne utratę wolności dla obu oskarżonych.

źródło: SO

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
12 maja 2023 06:37

Niepotrzebnie fikal do git ludzi

Anonimowo
11 maja 2023 21:30

jak zwykle dwóch na jednego

Popularne
Ogłoszenia

Mroczna tajemnica piwnicy. Mężczyzna oskarżony o zabójstwo 64-latka

Sąd zajmie się sprawą śmiertelnego pobicia przy ul. Wyzwolenia