fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Dożywocie za morderstwo na Nagórkach

GalerieDożywocie za morderstwo na Nagórkach

Mordercy niepełnosprawnego mieszkańca Nagórek zostali skazani zgodnie z wolą prokuratora. Po odczytaniu wyroku osoby obecne na sali rozpraw biły brawo. 

reklama

Dożywocie za morderstwo na Nagórkach zabójstwo Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Zabójstwo Piotra G. wstrząsnęło w ubiegłym roku mieszkańcami Olsztyna. Rozpoznawalny społecznik, który poruszał się na wózku, został znaleziony martwy w zaroślach niedaleko swojego mieszkaniaPodejrzenie od razu zostało skierowane w stronę żony mężczyzny. Joannę G. poznał w olsztyńskim Caritasie, którego była podopieczną. Była samotną matką wychowująca dzieci. Znajomość przerodziła się w uczucie. Piotr G. wziął ślub z Joanną. Po krótkiej sielance kobieta poznała Jacka P., który mieszkał w tym samym bloku. Po pewnym czasie nawiązali między sobą romans. Mężczyzna był żonaty i miał szóstkę dzieci. Na początku spotkali się w ukryciu, ale po pewnym czasie Jacek P. wprowadził się do mieszkania Piotra G. Niepełnosprawny mieszkaniec Nagórek nie mógł znieść tej sytuacji i zamieszkał w ośrodku wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Po powrocie do swojego mieszkania mówił znajomym, że boi się o swoje życie.

reklama

Do tragedii doszło 29 kwietnia 2013 roku. Joanna G. umówiła się z Jackiem P. i jego kolegą Łukaszem K., że pojadą do mieszkania tego drugiego i odbędą we trójkę stosunek płciowy. Na to wszystko nie zgodził się Piotr G. Nie pozwolił żonie na uczestnictwo w orgii. Następnie pod pretekstem wspólnego spaceru kobieta wyprowadziła swojego męża w odludne miejsce, w którym czekali przyszli mordercy.
Mężczyźni zrzucili niepełnosprawnego z wózka i zaczęli go kopać po głowie. Jacek P. następnie zaczął dusić Piotra G. paskiem, a Łukasz K. zakrywał mu usta. Kiedy zobaczyli, że ofiara nie daje znaków życia przeciągnęli mężczyznę w krzaki i tam rozebrali. Jego ubrania spalili, a telefony wyrzucili do studzienki. Po powrocie próbowali wspólnie odbyć stosunek z Joanną G., ale jak podkreślali w zeznaniach nie doszło do niego z “powodów fizjologicznych”.

Prokurator Aneta Molge wnioskowała o dożywocie dla Joanny G i jej kochanka i 15 lat pozbawiania wolności dla Jacka K. Obrońcy oskarżonych chcieli zmiany kwalifikacji czynu z morderstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sędzia Wacław Bryżys nie uznał argumentów obrońców i zgodnie z wnioskiem prokuratury skazał Joannę G. i Jacka P. na dożywocie, a Łukasza K. na 15 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
blejs
14 maja 2014 17:03

,,Mężczyzna był zamężny” autor tekstu jest mistrzem…

kasia
14 maja 2014 15:46

W końcu jakiś sprawiedliwy wyrok

Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?