fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Wieczory dla zakochanych przed ekranem

Wiadomości Wieczory dla zakochanych przed ekranem

Olsztyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich wychodzi naprzeciw pandemii i zachęca do wzięcia udziału w naukach przedmałżeńskich online. Pary będą poznawać sakrament małżeństwa przez ekran komputerów.

„Cykl dziewięciu spotkań online rozpocznie się 5 stycznia o godz. 19. Będą się one odbywać co tydzień, w kolejne wtorki. Każde potrwa ok. 2,5 godz. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową. Konieczne jest uczestniczenie obojga przygotowujących się do małżeństwa, podczas całości programu.” – czytamy na stronie Archidiecezji Warmińskiej.

Pary podczas tego kursu będą mogły lepiej poznać swoje podejście do małżeństwa i odkryć znaczenie tego sakramentu. Będą mieć okazję, by ustalić wspólną hierarchię wartości i nauczyć się rozwiązywać konflikty.

Kurs internetowy ma takie samo znaczenie, jak normalny kurs przedmałżeński.

„Uczestnicy otrzymują odpowiednie zaświadczenia wymagane przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Zaświadczenie obejmuje katechezy przedmałżeńskie i dzień skupienia. Nie obejmuje spotkań w poradni rodzinnej, które trzeba odbyć w ośrodku wskazanym w parafii.”

Pary po takim kursie podejmą ostateczną decyzję dotyczącą dalszego wspólnego życia.

Źródło: Archidiecezja Warmińska

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x