fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Wieczory dla zakochanych przed ekranem

reklama

Olsztyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich wychodzi naprzeciw pandemii i zachęca do wzięcia udziału w naukach przedmałżeńskich online. Pary będą poznawać sakrament małżeństwa przez ekran komputerów.

„Cykl dziewięciu spotkań online rozpocznie się 5 stycznia o godz. 19. Będą się one odbywać co tydzień, w kolejne wtorki. Każde potrwa ok. 2,5 godz. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową. Konieczne jest uczestniczenie obojga przygotowujących się do małżeństwa, podczas całości programu.” – czytamy na stronie Archidiecezji Warmińskiej.

Pary podczas tego kursu będą mogły lepiej poznać swoje podejście do małżeństwa i odkryć znaczenie tego sakramentu. Będą mieć okazję, by ustalić wspólną hierarchię wartości i nauczyć się rozwiązywać konflikty.

reklama

Kurs internetowy ma takie samo znaczenie, jak normalny kurs przedmałżeński.

„Uczestnicy otrzymują odpowiednie zaświadczenia wymagane przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Zaświadczenie obejmuje katechezy przedmałżeńskie i dzień skupienia. Nie obejmuje spotkań w poradni rodzinnej, które trzeba odbyć w ośrodku wskazanym w parafii.”

Pary po takim kursie podejmą ostateczną decyzję dotyczącą dalszego wspólnego życia.

Źródło: Archidiecezja Warmińska

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze