fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Jak czują się osoby zaszczepione wczoraj w Olsztynie?

Wiadomości Jak czują się osoby zaszczepione wczoraj w Olsztynie?

Żadna z osób, które w niedzielę przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi, nie zgłosiła niepożądanych reakcji poszczepiennych – poinformowali dyrektorzy szpitali w woj. warmińsko-mazurskim, które już szczepią medyków.

„Czuję się dobrze, normalnie pracuję, nie mam ani miejscowej reakcji na szczepienie, ani temperatury” – powiedziała dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek. Placówka ta od wczoraj szczepi medyków od koronawirusa, na liście chętnych do przyjęcia szczepionki jest ponad 90 proc. pracowników szpitala oraz 600 medyków spoza tej placówki.

„Ludzie ciągle się dopisują do listy chętnych do szczepienia, nie zrezygnowała żadna osoba wpisana na listę” – powiedział Pisko-Ogórek. Dodała, że kolejnej dawki szczepionek szpital dziecięcy spodziewa się na początku stycznia.

W szpitalu w Ostródzie w poniedziałek wyszczepiane są dawki, które dotarły do szpitala w niedzielę. „W poniedziałek też mamy dostać kolejne dawki, ale nie wiemy, o której mają być. Na razie szczepimy tymi dawkami, które mamy” – powiedział dyrektor szpitala Jacek Dudzin i dodał, że żadna z zaszczepionych osób nie zgłosiła niepożądanej reakcji poszczepiennej. Także Dudzin po przyjęciu szczepienia czuje się dobrze.

Dawki dostarczane w niedzielę wyszczepiane są w poniedziałek także w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. „Kolejna partię mieliśmy dostać w poniedziałek, ale dostaniemy je raczej we wtorek rano. Nie znam powodów opóźnienia, ale to nie gra roli, bo wciąż wyszczepiamy już dostarczone dawki” – powiedziała dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Gelert, która już przyjęła szczepienie, powiedziała, że nie odczuwa żadnych negatywnych skutków. Zapewniła, że żadna z osób zaszczepionych w jej szpitalu także nie zgłaszała niepożądanych reakcji.

Do wielu szpitali w woj. warmińsko-mazurskim, m.in. szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, szczepionki mają być dostarczone na początku stycznia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x