5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie firmy wśród „Gazel Biznesu”

WiadomościOlsztyńskie firmy wśród "Gazel Biznesu"

Poznaliśmy najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa 2020 roku. W zestawieniu „Pulsu Biznesu” znalazło się miejsce dla 30 firm ze stolicy Warmii i Mazur.

reklama

Obecność w tym zestawieniu, to potwierdzenie przynależności do elity małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawą rankingu jest wynik finansowy firmy, a udział w nim nic nie kosztuje. Zestawienie przygotowywane jest od 2000 roku.

W tym roku o tytuł „Gazel Biznesu” mogły ubiegać się przedsiębiorstwa, które działają nieprzerwanie od co najmniej 2017 roku i miały wówczas przychody między trzema a 200 mln zł. Innym istotnym kryterium było odnotownie wzrostu przychodów w ostatnich trzech latach, brak strat i udostępnianie wyników, aby można było ocenić finansową kondycję firmy. W tegorocznym rankingu sklasyfikowanych zostało ponad 4,7 tys. przedsiębiorstw z całej Polski.

reklama

Wśród olsztyńskich firm najwyżej, na 78. miejscu, zostało sklasyfikowane PHU Eko-WiN. To skok aż o 911 pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem oraz wzrost przychodów o ponad 314 proc. Drugą spośród firm z naszego miasta jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD (223. miejsce), a trzecią – Hama Polska (228. miejsce). Największy skok – o 1167 pozycji – odnotował Alkaz (2090. miejsce).

W trzydziestce notowanych, olsztyńskich firm, znalazły się też dwie komunalne. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sklasyfikowano na 4380. miejscu (awans o 194 pozycje), natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zajęło 4593. miejsce (spadek o 82).

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia