6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyńskie firmy wśród “Gazel Biznesu”

OlsztynOlsztyńskie firmy wśród "Gazel Biznesu"

Poznaliśmy najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa 2020 roku. W zestawieniu “Pulsu Biznesu” znalazło się miejsce dla 30 firm ze stolicy Warmii i Mazur.

reklama

Obecność w tym zestawieniu, to potwierdzenie przynależności do elity małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawą rankingu jest wynik finansowy firmy, a udział w nim nic nie kosztuje. Zestawienie przygotowywane jest od 2000 roku.

W tym roku o tytuł “Gazel Biznesu” mogły ubiegać się przedsiębiorstwa, które działają nieprzerwanie od co najmniej 2017 roku i miały wówczas przychody między trzema a 200 mln zł. Innym istotnym kryterium było odnotownie wzrostu przychodów w ostatnich trzech latach, brak strat i udostępnianie wyników, aby można było ocenić finansową kondycję firmy. W tegorocznym rankingu sklasyfikowanych zostało ponad 4,7 tys. przedsiębiorstw z całej Polski.

reklama

Wśród olsztyńskich firm najwyżej, na 78. miejscu, zostało sklasyfikowane PHU Eko-WiN. To skok aż o 911 pozycji w porównaniu z poprzednim rokiem oraz wzrost przychodów o ponad 314 proc. Drugą spośród firm z naszego miasta jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD (223. miejsce), a trzecią – Hama Polska (228. miejsce). Największy skok – o 1167 pozycji – odnotował Alkaz (2090. miejsce).

W trzydziestce notowanych, olsztyńskich firm, znalazły się też dwie komunalne. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sklasyfikowano na 4380. miejscu (awans o 194 pozycje), natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zajęło 4593. miejsce (spadek o 82).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia