fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

W Sylwestra nie można będzie wychodzić z domu! Są za to przewidziane kary. Specjalnie zmieniono prawo

WiadomościW Sylwestra nie można będzie wychodzić z domu! Są za to przewidziane...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ograniczenia w przemieszczaniu dotyczą jedynie nocy sylwestrowej – od godz. 19.00 w Sylwestra do godz. 6.00 w Nowy Rok – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski dopytywany czy ograniczenie w poruszaniu się poza domem nie dotyczy innych dni wyjaśnił, że to “obostrzenie obowiązuje tylko w noc sylwestrową – w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia”.

Minister zdrowia został zapytany na konferencji prasowej o możliwe kary za złamanie ograniczenia przemieszczania się w noc sylwestrową.

“W ostatnim czasie poprawiliśmy od strony legislacyjnej strukturę przepisów, które są podstawą karania. W tym przypadku – tak, jak dotychczas to było stosowane – będą groziły mandaty” – oświadczył Niedzielski.

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban stwierdził, że poza karami administracyjnymi największą karą może być zachorowanie lub przeniesienie choroby na osoby najbliższe. “Czyli ciężka choroba, a niestety u niektórych śmierć. To jest prosta alternatywa” – podkreślił.

82-latek uciekł z miejsca kolizji drogowej. Dostał mandat

Minister zdrowia zapowiedział, że od 28 grudnia 2020 r do 17 stycznia 2021 r. zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa. Zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze