fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Piotr Grzymowicz krytykuje rząd, a Jerzy Szmit prezydenta. W tle miliony na inwestycje

reklama

Jerzy Szmit i prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, mają inne zdanie w temacie rozdysponowania środków z Fundusz Inwestycji Lokalnych.

We wtorek (08.12) rząd przydzielił dla Samorządów w całej Polsce łącznie 12 mld złotych w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. O dotacji dla naszej województwa pisaliśmy tutaj: 361 mln zł dla woj. warmińsko-mazurskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzień po przyznaniu środków, prezydent Grzymowicz gorzko skomentował dotację, którą otrzymał nasz region – 138 milionów – oraz brak funduszy dla Olsztyna oraz Ełku i Elbląga:

reklama

„Olsztyn jako największe miasto nie dostał ani grosza, nie dostał nic Elbląg, ani Ełk. To nie jest przypadek, że w naszym regionie, tak jak i w całym kraju, duże miasta nie dostają nic. Rząd nam daje >>zero plus<<. Miasta, które nie stanowią bastionu rządzących nie dostały pieniędzy”

Odpowiedzieli mu na to radni lokalnych struktur PiS-u, którzy wskazali, że Olsztyn otrzymał ponad 20 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych, latem tego roku.

Piotr Grzymowicz nie zamierza tak zostawić tej sprawy. Jak ustaliła Wyborcza Olsztyn, prezydent Olsztyna złożył odwołanie od decyzji wyników naboru do premiera rządu. Grzymowicz jest przekonany, że nie zwrócono uwagi na wartość merytoryczną projektów. Prezydent skierował również list do parlamentarzystów, w którym podejmuje kwestie nierówno przyznanych dotacji i zwraca uwagę na powiązania polityczne.

O dofinansowaniu wypowiedział się także Jerzy Szmit, prezes regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Radia Olsztyn:

„Będzie następna pula pieniędzy do podziału i tutaj na pewno nasze województwo otrzyma bardzo duże wsparcie”

„Naprawdę pamiętajmy o tym – mówię to do mieszkańców Olsztyna i Elbląga – ile w ostatnim czasie pieniędzy, wsparcia, inwestycji trafiło na Warmię i Mazury, do Olsztyna, do Elbląga. To są gigantyczne kwoty liczone w miliardach. Obwodnica Olsztyna, droga Olsztyn-Olsztynek, Elbląg i połączenie drogi nr 7 z całym krajem. To też jest przekop Mierzei Wiślanej. „

„To też nie jest tak, że za każdym razem pan prezydent Grzymowicz uważa, że mu się coś należy. Przypomnę, że w ostatnim czasie Olsztyn dostał 20 milionów w poprzednim rozdaniu. I co z tymi pieniędzmi (prezydent) [red.] zrobił? Natychmiast wydał je na inwestycję tramwajową, która w wyniku jego fatalnej polityki, będzie coraz droższa” – zarzucił prezydentowi Jerzy Szmit.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze