fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Opóźnienia z nowymi przystankami w Olsztynie. Tunelu też nie widać

Wiadomości Opóźnienia z nowymi przystankami w Olsztynie. Tunelu też nie widać

Olsztyńska kolej znowu z problemami. Przedłużają się pracę nad trzema nowymi przystankami kolejowymi, a budowa tunelu prowadzącego do dworca, jeszcze się nie zaczęła.

Rozwój kolei w Olsztynie to wielowątkowym temat, który w sercach olsztyniaków ma szczególne miejsce. Głównie przez trwające od lat kontrowersje z wyburzeniem dworca PKP. Ostatnio poczyniono nowe kroki w tej kwestii, o czym pisaliśmy tutaj: Jest postęp w sprawie. Będzie wyburzenie starego dworca PKS. Niedawno również uruchomiono nową linię na trasie Olsztyn-Gutkowo, której nie oszczędziły problemy: Nowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami.

Od dłuższego czasu informowaliśmy o zapowiedziach utworzenia trzech, nowych przystanków kolejowych w Olsztynie – Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Jezioro Ukiel. Analogicznie do pozostałych kwestii związanych z koleją w Olsztynie, są opóźnienia. Zapowiadano, że już w grudniu, nowe przystanki zostaną oddane do użytku, jednak już we wrześniu informowaliśmy, że ten termin prawdopodobnie ulegnie zmianie. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami.

Mamy grudzień i choć prace nad przystankami trwają, to nie zostaną one ukończone w tym roku. Problemem okazały się kwestie techniczne i nowym, przewidywanym terminem oddania przystanków jest marzec 2021.

Kwestią, o którą również pytaliśmy we wrześniu PKP, było podziemne przejście na ul. Jeziornej w Olsztynie i już wtedy poinformowano nas, że występują komplikacje z okablowaniem instalacji elektrycznych. Jak się okazuje, w grudniu kwestia tunelu stoi na tym samym etapie – uzyskiwanie pozwoleń oraz usuwanie okablowania.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x