18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Opóźnienia z nowymi przystankami w Olsztynie. Tunelu też nie widać

WiadomościOpóźnienia z nowymi przystankami w Olsztynie. Tunelu też nie widać

Olsztyńska kolej znowu z problemami. Przedłużają się pracę nad trzema nowymi przystankami kolejowymi, a budowa tunelu prowadzącego do dworca, jeszcze się nie zaczęła.

reklama

Rozwój kolei w Olsztynie to wielowątkowym temat, który w sercach olsztyniaków ma szczególne miejsce. Głównie przez trwające od lat kontrowersje z wyburzeniem dworca PKP. Ostatnio poczyniono nowe kroki w tej kwestii, o czym pisaliśmy tutaj: Jest postęp w sprawie. Będzie wyburzenie starego dworca PKS. Niedawno również uruchomiono nową linię na trasie Olsztyn-Gutkowo, której nie oszczędziły problemy: Nowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami.

Od dłuższego czasu informowaliśmy o zapowiedziach utworzenia trzech, nowych przystanków kolejowych w Olsztynie – Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Jezioro Ukiel. Analogicznie do pozostałych kwestii związanych z koleją w Olsztynie, są opóźnienia. Zapowiadano, że już w grudniu, nowe przystanki zostaną oddane do użytku, jednak już we wrześniu informowaliśmy, że ten termin prawdopodobnie ulegnie zmianie. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami.

reklama
Jest już nowy peron na stacji Olsztyn Główny

Mamy grudzień i choć prace nad przystankami trwają, to nie zostaną one ukończone w tym roku. Problemem okazały się kwestie techniczne i nowym, przewidywanym terminem oddania przystanków jest marzec 2021.

Kwestią, o którą również pytaliśmy we wrześniu PKP, było podziemne przejście na ul. Jeziornej w Olsztynie i już wtedy poinformowano nas, że występują komplikacje z okablowaniem instalacji elektrycznych. Jak się okazuje, w grudniu kwestia tunelu stoi na tym samym etapie – uzyskiwanie pozwoleń oraz usuwanie okablowania.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Pojawiły się problemy związane z inwestycją na dworcu Olsztyn Główny. Będzie duże opóźnienie
Pojawiły się problemy związane z inwestycją na dworcu Olsztyn Główny. Będzie duże opóźnienie