fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami

WiadomościNowa linia Olsztyn-Gutkowo już funkcjonuje. Niestety, z opóźnieniami

Minął rok od rozpoczęcia prac na trasie Olsztyn-Gutkowo. 30 sierpnia wyruszyły tą trasą pierwszej pociągi, jednak z dużymi opóźnieniami. Sprawdzamy dlaczego.

reklama

Prace nad projektem pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” mają zakończyć się planowo w grudniu 2020 roku. To wtedy oddane zostaną do użytku trzy przystanki: Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny, a także Olsztyn Szkoła. O rozpoczęciu prac pisaliśmy tutaj: Rusza modernizacja linii kolejowej do Gutkowa.

W podróż pociągiem z nowych przystanków w Olsztynie

reklama

Do końca III kwartału 2020 roku, miały zostać zakończone zasadnicze roboty oraz udostępnione tory dla pociągów. Tak faktycznie się stało, jednak otrzymaliśmy informację o sporych opóźnieniach pociągów na tej trasie, które miały sięgać nawet godziny. Skierowaliśmy zapytanie do rzecznika PLK w tej sprawie:

Panika w PKP? Majster zdradził jak przeciąć szynę brzeszczotem w 27 minut

“Obecnie przejazd pociągów na odcinku Olsztyn Gutkowo – Olsztyn Główny prowadzony jest przy użyciu lokomotyw spalinowych. Wykonawca, który zgłosił usterkę pociągów sieciowych do regulacji sieci trakcyjnej, przedłużył roboty o kilka dni. Czasowa zmiana w komunikacji pociągów w rozkładzie jazdy wynosi do ok. 15 minut” – przekazał Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

reklama

W ramach projektu, miał powstać również tunel pieszo-rowerowy na ul. Jeziornej, który zastąpi przejście w poziomie szyn. Będzie to komfortowa przeprawa pozbawiona barier architektonicznych dla osób, które zechcą odwiedzić olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej. Zapytaliśmy co z budową tunelu, jakie prace są dalej prowadzone oraz o przewidywalny termin ukończenia robót:

“Na odcinku Olsztyn Gutkowo – Olsztyn Główny wymienione zostały tory, słupy i sieć trakcyjna. Wykonawca w następnym etapie będzie budował nowe przystanki i przejście podziemne na ul. Jeziornej. Udostępnienie przystanków do użytku było planowane w grudniu tego roku. Obecnie zamawiający i wykonawca dokładnie analizują zakres wykonanych prac, by określić termin uruchomienia przystanków. Analizowany jest także zakres prac budowy przejścia pod torami na ul. Jeziornej. Wykonawca musi zakończyć procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze m.in. związane z usuwaniem licznych kolizji z instalacją kablową.”

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wraca ważne połączenie kolejowe z Olsztynem. Skorzystają mieszkańcy północy regionu
Panika w PKP? Majster zdradził jak przeciąć szynę brzeszczotem w 27 minut