fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Jest postęp w sprawie. Będzie wyburzenie starego dworca PKS

Wiadomości Jest postęp w sprawie. Będzie wyburzenie starego dworca PKS

Deweloper Retail Provider, który jest właścicielem terenu dworca PKS w Olsztynie, dostał zgodę na wyburzenie dworca. To ma być pierwszy krok do stworzenia ich centrum wielofunkcyjnego „Synergia”.

Od wielu miesięcy toczy się sprawa przerobienia dworca PKP. W tym miejscu powstał jednak konflikt interesów, spółki PKP, której własnością jest dworzec PKP i prywatnego dewelopera, firmy Retail Provider, która zarządza terenem dworca PKS. O konflikcie i rozbieżnych wizjach na to, jak ma wyglądać finalnie nowy dworzec pisaliśmy tutaj: Czy nowy dworzec w ogóle powstanie? Piętrzą się komplikacje.

Prezes Retail Provider, Rafał Twarowski nie kryje swojego zadowolenia z postępów, które czyni w kierunku dalszych prac na kwestią wybudowania nowego dworca. Przypomnijmy, że Retail Provider i PKP miałyby przedstawić wspólną wizję na zagospodarowanie tego terenu, jednak tak się nie stało. Zarówno kolejarze, jak i deweloper, mają zupełnie inne plany co do wyglądu i funkcjonalności nowego obiektu w Olsztynie. Żadna ze stron nie chce ustąpić, choć prezes Retail Provider deklaruje chęć do rozmów, lecz jak twierdzi, PKP rozmawiać nie chce.

Istotną informacją, która pojawiła się przy decyzji o wyburzenie dworca PKS, jest rozebranie ikonicznego wieżowca, który góruje nad dworcem. Jest to biurowiec pracowników przewozów regionalnych. Obiekt zostanie zrównany z ziemią wraz z pozostałą częścią budynku.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 12
Nie lubię 1

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x