fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Dyrektor Litwiński broni likwidacji Działu Sportu. Radny: prezydenta Olsztyna nie patrzy na skutki

reklama

Podczas zebrania Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta Olsztyna, rajcy rozmówili się z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie ws. jego decyzji o zlikwidowaniu Działu Sportu.

Podczas wtorkowej (08.12) sesji Komisji, podjęto kilka istotnych dla Olsztyna tematów. Największe zainteresowanie budziła kwestia decyzji OSiR-u o likwidacji Działu Sportu, odpowiedzialnego za organizację lub współorganizację masy istotnych wydarzeń sportowych w Olsztynie. Jak przyznał dyrektor OSiR-u, Jerzy Litwiński, to była trudna decyzja:

„Wiadomo, że trzeba było z czegoś zrezygnować” – mówi dyrektor Litwiński. ” – Powiedzcie mi państwo, z czego jeszcze mam zrezygnować, by te kwotę na działalność Działu Sportu, w wysokości 1,2 mln zł nazbierać? Rozumiem, że musiałbym się pozbyć ratowników, sprzątania, no i też pewnie przeglądu i napraw obiektu. Stanąłem przed prostym wyborem, chleb czy igrzyska?”

reklama

Przypomnijmy, że decyzja o zlikwidowaniu Działu sportu jest podyktowana zaplanowanymi cięciami w budżecie miasta na przyszły rok. Pisaliśmy o tym tutaj: OSiR odpowiada na nasz artykuł. Nie są to dobre wieści dla olsztyniaków. Dyrektor Litwiński podkreślił, że likwidacja Działu Sportu wiązała się ze zredukowaniem tylko 3 stanowisk – gdyż 3 pozostałe osoby z tego działu są chronione – a liczba ta mogłaby być kilkukrotnie wyższa, w przypadku likwidacji innego działu.

„Dla mnie, człowieka sportu, jest to niezwykle bolesna decyzja, bo to ja ten Dział Sportu tak naprawdę stworzyłem. To ja zbudowałem tą listę imprez – oczywiście z pracownikami działu – i  wiele imprez flagowych, które miały już po kilkanaście edycji. Natomiast istnienie Działu Sportu, nie jest warunkiem odbywania się imprez sportowych w mieście. Te, i tak w wielu przypadkach były organizowane przez podmioty prywatne, przez stowarzyszenia, kluby sportowe”

„W sytuacji, gdzie tak naprawdę, nikt nie wie kiedy odbędzie się najbliższa impreza sportowa i mając świadomość, że muszę zwolnić ponad 20 osób, wydaję mi się, że wybrałem jedyne rozwiązanie. Bo może okazać się, że w przyszłym roku nie będzie żadnej imprezy sportowej, gdzie my nadal byśmy musieli te koszty ponosić, a wiele osób znalazłoby się w bardzo trudnej sytuacji” – powiedział dyrektor OSiR-u.

Czytaj też:  Kara więzienia dla kobiety, która nożem zaatakowała nową partnerkę b. konkubenta

Dyrektor potwierdził również, że jeżeli możliwość organizacji imprez powróci w przyszłym roku, to będzie się starał, by odratować wydarzenia sportowe, które wraz z aktualną decyzją o likwidacji Działu Sportu przepadły.

Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta Olsztyna, Radosław Nojman, podsumował stanowisko komisji w tej sprawie:

„W mojej ocenie, likwidacja Działu Sportu jest realizacją wytycznych prezydenta Olsztyna, który szuka oszczędności gdzie się da, nie patrząc na przyszłe skutki”

Podczas spotkania radnych, tematem przewodnim komisji było zaopiniowanie budżetu miasta na rok 2021. Decyzją radnych, opinia ws. budżetu przez nich wystawiona jest negatywna.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama