fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Dyrektor szpitala skapitulował. Będzie można dokonać zabiegów aborcji w Szpitalu Miejskim

reklama

Po interwencji renomowanej fundacji oraz wypowiedzi prezydenta Olsztyna, dyrektor szpitala miejskiego zmienił zdanie co do przeprowadzania zabiegu przerywania ciąży.

W zeszłym tygodniu, informowaliśmy o kontrowersyjnej decyzji szpitala miejskiego, który postanowił, że nie będzie już przeprowadzał zabiegów przerywania ciąży, w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Sytuacja ta poruszyła wiele środowisk, sprawą zainteresowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. Pisaliśmy o tym tutaj: Szpital Miejski zaprzestaje zabiegów aborcji. Znana fundacja interweniujeOdstąpienie od aborcji jest niezrozumiałe dla prezydenta Olsztyna. Zrugał dyrektora Szpitala Miejskiego.

W poniedziałek (07.12) na stronie Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie pojawił się komunikat, pod którym podpisał się dyrektor placówki:

reklama

„Informujemy, że wszystkie procedury ginekologiczne i położnicze w tym także zabiegi przerywania ciąży wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Stąd wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie będzie uwzględniany do czasu jego wejścia w życie jako obowiązującego prawa” – czytamy na stronie.

Czytaj też:  W Olsztynie odbył się największy w Europie protest

„Po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w dniu 22.10.2020r. sygn. akt I K 1/20 nic się nie zmieniło w funkcjonowaniu Szpitala. Jesteśmy świadomi, że dopiero opublikowanie orzeczenia wywoła określone skutki prawne.

Nie zaistniała dotychczas sytuacja, w której Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie odmówiłby przeprowadzenia zabiegu przerwania ciąży w przypadku dopuszczonym przepisami prawa. Każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie z poszanowaniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

Szpital jako państwowa jednostka lecznictwa zawsze będzie dbał o zdrowie i życie pacjentów oraz czuwał nad przestrzeganiem przepisów prawnych”.

Czy aborcja na życzenie powinna być w Polsce legalna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Dyrektor szpitala skapitulował. Będzie można dokonać aborcji w Szpitalu Miejskim
Autor zdjęcia: Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama