7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje

WiadomościOd kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje

Co prawda nie ma jeszcze śniegu, ale mróz już zapowiada nadejście zimy i świąt. Jednak nasze miasto jest już coraz bardziej przystrojone i w bożonarodzeniowym klimacie.

reklama

Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście uwijają się ekipy, które montują dekoracje. Jak co roku w tej części naszego miasta oczy przechodniów cieszyć będą świąteczne dekoracje.

Już widać elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka. Specjalne “świetlne” przejścia wprowadzać będą piechurów wędrujących od strony Wysokiej Bramy. Na latarniach zainstalowane zostały specjalne stroiki.

reklama

Przyozdobione zostały już także latarnie oświetlające plac przed ratuszem. Tam także ustawiony został pięciometrowy anioł. Natomiast już w piątek (4 grudnia) ustawiona ma zostać co najmniej ośmiometrowa choinka, która przyjedzie do nas z Nadleśnictwa Wipsowo. Drzewko zostanie przystrojone dzień później.

– To nie wszystkie świąteczne propozycje – przypomina koordynatorka ds. Estetyki Miasta, Renata Domżalska. – Od pewnego czasu możemy też podziwiać 17 specjalnych, świetlnych instalacji wokół stawu w Parku Jakubowo. To także bożonarodzeniowy projekt, który został zrealizowany jako jedno z zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Świąteczne iluminacje w Olsztynie będą ustawione do końcówki stycznia.

reklama

Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście przechodniów cieszą świąteczne dekoracje

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marta
5 grudnia 2020 18:50

Dziś tj. 5.12.2020 o 18.00 ani jedna konstelacja nie świeci? A obiecałam dzieciakom, pojechaliśmy a tu taka porażka :((

Maciek Kazimierczuk
6 grudnia 2020 08:37

Bardzo ładnie to wygląda 😊
Co roku powinno przybywać o jedną ozdobę więcej. I fajnie by było jak stały by one w różnych częściach Olsztyna🌆

Polecane
Ogłoszenia