20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Piesza wtargnęła na jezdnię wprost pod jadący samochód marki Skoda

PiszPiesza wtargnęła na jezdnię wprost pod jadący samochód marki Skoda

Policjanci drogówki, pełniąc służbę na terenie miasta, na ul. Wojska Polskiego zauważyli, że doszło tam do zdarzenia drogowego. Piesza wtargnęła na jezdnię wprost pod jadący samochód marki Skoda Octavia. 21-letnia mieszkanka Pisza trafiła do szpitala. Policjanci apelują do pieszych o noszenie odblasków także na terenie miasta.

reklama

W środę (2 grudnia br.) po godz. 21.00 na ul. Wojska Polskiego w Piszu patrol drogówki zauważył, że doszło tam do zdarzenia drogowego. Na jezdnię wbiegła młoda kobieta, która została potrącona przez kierującą pojazdem marki Skoda Octavia.

Piesza to 21-letnia mieszkanka Pisza. Kobieta z podejrzeniem urazu głowy i kręgosłupa trafiła do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

reklama

Policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Przepis mówi o obowiązkowych odblaskach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Bez wątpienia warto je także nosić na terenie miasta, bo jesteśmy wówczas bardziej widoczni dla kierowców zwłaszcza przechodząc przez ulicę w miejscach słabo oświetlonych.

Nie bez znaczenia dla naszego bezpieczeństwa jest też to, w jaki sposób nosimy elementy odblaskowe. Powinny one być widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Zaleca się umieszczanie odblasków na wysokości kolan, dłoni, w okolicach środka klatki piersiowej i pleców- wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy rzeczywiście widoczni.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane