3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Warmia i Mazury polecają się na święta, czyli muzyczny projekt Teatru Nowego w Olsztynie

WiadomościWarmia i Mazury polecają się na święta, czyli muzyczny projekt Teatru Nowego...

Teatr Nowy w Olsztynie przygotował na Mikołajki pełen wachlarz prezentów. Szóstego grudnia zostaną zaprezentowane pierwsze kolędy w ramach projektu Kolęduj – My! Warmia – Mazury na święta współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Ponad dwudziestu artystów z regionu zagra i zaśpiewa kolędy polskie oraz kolędy z Warmii i Mazur, a to nie koniec! Jeszcze przed świętami ukaże się płyta, na której znajdzie się 10 kolęd oraz cztery opowiastki Bożonarodzeniowe. Wśród artystów pojawią się takie osoby jak: Irena Telesz-Burczyk, Maria Rumińska, Marcin Sojka czy Ania Broda. A to jedynie garstka.

reklama

Teatr Nowy w Olsztynie wyszedł na przeciw oczekiwaniom i dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie stworzył projekt słowno-muzyczny Kolęduj – My! Warmia – Mazury na święta. Celem projektu było zrzeszenie artystów województwa Warmińsko-Mazurskiego, których pandemia potraktowała dotkliwie. Na płycie znajdą się najbardziej znane kolędy polskie oraz kolędy z regionu Warmii i Mazur. Dodatkiem są cztery opowiastki, w których wspominane są świąteczne tradycje domowe i rodzinne anegdoty.

Pierwsze trzy utwory swoją premierę będą miały szóstego grudnia w Mikołajki. Za aranżacje muzyczne odpowiada Maria Rumińska. Wśród osób śpiewających znajdują się m. in.: Ania Broda, Łukasz Jędrys, Alicja Kochańska, Marta Andrzejczyk. A to nie koniec plejady regionalnych artystów, bo cztery opowiastki napisali: Włodzimierz Kowalewski, Katarzyna Enerlich, Tadeusz Burniewicz oraz Irena Telesz-Burczyk.

reklama

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie możliwość odsłuchania oraz pobrania całej płyty w popularnych aplikacjach muzycznych oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Olsztynie
( www.teatrnowywolsztynie.pl ). Kolędy będą emitowane w rozgłośniach radiowych.

Źródło: Teatr Nowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia