fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Kierowca zignorował policjantów. Rozpoczął się pościg

reklama

Jak nazwać zachowanie 29-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który mając blisko 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę Audi? Na szczęście na jego drodze pojawił się patrol szczycieńskiej „drogówki”, który w trakcie pościgu zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę. Mundurowi mieli nosa. 29-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz poszukiwany był przez miejscową prokuraturę.

Wczoraj (01.12.20r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie miasta i gminy Wielbark. Mundurowi czuwali nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Około godz. 17:00 ich uwagę zwrócił kierowca Audi, który poruszał się przez miejscowość Lejkowo. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. Jednak szybko się okazało, że kierowca miał inne plany. Pojazd gwałtownie przyśpieszył, a kierujący nie reagował na wydane przez mundurowych polecenia do zatrzymania się.
W pewnym momencie skręcił w leśną drogę. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierowca porzucił swój pojazd w kompleksie leśnym i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg pieszy i zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że zatrzymany to 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Miał on blisko 3 promil alkoholu w organizmie. Na tym jednak się nie skończyło. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym potwierdziło, że od marca 2018r. posiada on zatrzymane uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznym. Ponadto poszukiwany jest przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie. 29-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy, a VW na policyjny parking strzeżony. Nieodpowiedzialny kierowca niebawem odpowie przez sądem za złamanie zakazu kierowania pojazdami, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

reklama

Zgodnie z  art. 178 b kodeksu karnego, „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: