fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Zmarł ks. prof. Władysław Nowak, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum

Wiadomości Zmarł ks. prof. Władysław Nowak, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum

W wieku 80 lat zmarł były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie ks. prof. Władysław Nowak – poinformował w poniedziałek rzecznik kurii metropolitalnej ks. Marcin Sawicki.

Nad ranem 30 listopada 2020 r. w Olsztynie zmarł nagle ksiądz kan. prał. prof. dr hab. Władysław Nowak. Urodził się 14 lutego 1940 r. w Raniżowie. W 1958 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1964 r. Był wikariuszem w parafii św. Leona w Gołdapi. Po roku został skierowany na studia z liturgiki na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie obronił pracę doktorską w 1975 r. W 2003 r. uzyskał tytuł naukowy profesora – podał w komunikacie rzecznik.

Ks. prof. Władysław Nowak przez wiele lat był związany z Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, gdzie był prefektem 1968-1975, w latach 1975-1984 był wicerektorem, a w 2004-2011 rektorem. Ważnym elementem życia ks. prof. Nowaka była działalność naukowa. Wykładał liturgikę, etykę i ekumenizm na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W diecezji pełnił również funkcje m.in. ceremoniarza diecezjalnego, referenta ds. ekumenizmu, referenta ds. budzenia powołań kapłańskich, sekretarza generalnego I Synodu Archidiecezji Warmińskiej. Był kanonikiem Warmińskiej Kapituły Katedralnej.

O dacie pogrzebu ks. kan. prał. prof. dr hab. Władysława Nowaka kuria archidiecezji warmińskiej poinformuje w późniejszym czasie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x