17 C
Olsztyn
środa, 19 czerwca, 2024
reklama

Wiceprezydent Olsztyna nowym prezesem Zakładu Budynków Komunalnych?

WiadomościWiceprezydent Olsztyna nowym prezesem Zakładu Budynków Komunalnych?

Wedle zarządzenia prezydenta Olsztyna, kandydatem do objęcia funkcji prezesa zarządu spółki został zastępca Piotra Grzymowicza.

reklama

W poniedziałek (23.11) Piotr Grzymowicz ogłosił zarządzenie, wedle którego nowym kandydatem na stanowisko prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych IV jest Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna i zastępca Grzymowicza. Zapytaliśmy w ratuszu czym spowodowana jest taka decyzja i co to w praktyce oznacza:

“Podczas październikowej sesji Rady Miasta rajcowie podjęli decyzje o połączeniu spółek ZBK I i ZBK IV. Fuzja pozwoli zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem tych podmiotów, a na czele połączonej spółki stanie dotychczasowa prezes ZBK I – Marzena Fesnak. – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik Ratusza. – Mając na uwadze fakt, że trudno będzie zatrudnić prezesa, który objąłby stanowisko na okres dwóch miesięcy, tylko po to by przeprowadzić spółkę przez wszystkie formalności, do czasu jej połączenia z ZBK I, prezydent Piotr Grzymowicz podjął decyzję o powołaniu na to stanowisko Ryszarda Kucia, wiceprezydenta miasta. Stanowisko zostało powierzone od 1 grudnia 2020 roku do końca stycznia 2021 roku i pozwoli utrzymać wiarygodność spółki”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pola k
28 listopada 2020 19:52

banda złodziei

dis
27 listopada 2020 15:49

I teraz rąsia rąsię…

Polecane