fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Na ulicach pojawiło się wojsko uzbrojone w długą broń

Koronawirus Na ulicach pojawiło się wojsko uzbrojone w długą broń

W poniedziałek (23.11) na ulicach Ełku oraz Piszu zauważono uzbrojone w broń długą patrole wojskowe.

W regionalnych mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się zdjęcia w pełni umundurowanych i uzbrojonych żołnierzy na ulicach miast naszego regionu. W komentarzach wybuchła panika:

„Będą strzelać za brak maseczki?”

„Rząd boi się protestów”

„COVID wymknął się im spod kontroli”

Udało nam się ustalić przyczynę, dla której żołnierze przemierzają ulice miast w naszym województwie. Ma to związek z ćwiczeniami „Tumak-20”, które od kilku dni trwają w całym kraju. Łącznie 5 tys. żołnierzy bierze udział w rozmaitych epizodach ćwiczeniowych. Te, organizowane w naszym regionie, dotyczą wsparcia administracji publicznej w ramach współpracy z Układem Pozamilitarnym.

Na czym będą polegać ćwiczenia?:

„Po otrzymaniu sygnału żołnierze opuszczą koszary i przemieszczą się drogami północno-wschodniej Polski do miejscowości Pisz, Ełk, Grajewo, Giżycko. Następnie tam w ramach współpracy w sytuacjach kryzysowych będą wspomagać działania centrów zarządzania kryzysowego miast, ochraniając infrastrukturę krytyczną oraz przeciwdziałając atakom potencjalnych grup dywersyjnych przeciwnika.” – informuje 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana.

Ćwiczenia te, mają nie mieć związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 5
Nie lubię 4

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

8
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x