17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną kwotę

WiadomościPrezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną...

Radny PiS-u twierdzi, że był zapewniany, że żadnych aneksów nie będzie.

reklama

W czwartek, 1 października, radny PiS-u Jarosław Babalski zwołał konferencję prasową, na której publicznie powiedział o aneksie, jaki Piotr Grzymowicz miał podpisać 21 września ws. umowy tramwajowej z turecką firmą Durmazlar. Na taką decyzję zareagował radny olsztyńskiego PiS-u, Jarosław Babalski, który podczas swojego wystąpienia powiedział, że był zapewniany w czerwcu tego roku, że żadnego aneksu do umowy nie będzie. Babalski miał wysłać pismo do prezydenta, w którym prosił o ujawnienie dokumentów i zaapelował o to ponownie podczas czwartkowej konferencji.

“Skierowałem do prezydenta wniosek o udzielenie informacji w trybie dostępu do informacji publicznej dotyczący realizacji umowy z firmą Durmazlar. Podczas ostatniej komisji inwestycji i rozwoju otrzymałem informację, że 21 września pan prezydent podpisał aneks do tej umowy. Chcemy spojrzeć w ten aneks i chcemy się dowiedzieć, czego on dotyczy” – powiedział Babalski dla Radia Olsztyn.

reklama

W piątek (02.10), prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz przyznał, że podpisał aneks mówiący o wypłacie 26 mln złotych zaliczki i wydłużeniu terminu na dostarczenie tramwajów do Olsztyna dla tureckiej firmy Durmazlar:

“Po konsultacjach, rozmowach z naszymi prawnikami i przede wszystkim z instytucją pośredniczącą jaką jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, uznaliśmy, że możemy, zgodnie z polityką naszego rządu, zarówno zmienić czas realizacji i możemy udzielić zaliczki. Chodzi m.in. o to, by nasze firmy współpracujące z firmą Durmazlar, np. olsztyński Sprint, mogły na czas otrzymać wynagrodzenie”

Prezydent Olsztyna zapewnił media, że taka zaliczka powinna zadziałać na korzyść całej inwestycji. Dzięki zmianie terminów i przekazaniu części kwoty, będzie można zapłacić w terminie niektórym firmom współpracującym przy projekcie tramwajów m.in. z Olsztyna. Według aneksu, dwa pierwsze tureckie tramwaje powinny się znaleźć w Olsztynie do końca roku. Jak podkreślił Piotr Grzymowicz, wszelkie umowy są dostępne do wglądu w BiP-ie Urzędu Miasta.

reklama

Przypomnijmy, że tramwaje zakupione przez miasto, miały trafić do Olsztyna na wiosnę tego roku. Przez pandemię tak się nie stało. Pisaliśmy o tym tutaj: Jest nareszcie przełom w kwestii nowych tramwajów, choć nie bez komplikacji.

Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczna kwotę

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEX
6 października 2020 13:13

Kiedy wreszcie Grzymowicza odpowie za swoje czyny

Kiero
3 października 2020 20:16

Ile w łapkę Spółka Grzymowicz i banda wziela za tramwaje tureckie których jest aż 1 stojący i naciągający koszty za utrzymanie go w bezruchu. Czemu nasze Polskie tramwaje z Solarisa nie zostały wzięte z pełnym serwisem i dostępem części na miejscu, bez dodatkowych kosztów sprowadzania serwisantów i części, przez koszta transportu i czasu. Kto normalny zostawia swój narodowy interes i zaciąga długi dla państw trzecich. Najlepiej zróbmy wszyscy razem tuskomanie. Nasr. j.y na swoim podwórku a potem prysk na imigracje i problemów zero.

Polecane
Ogłoszenia