fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 7 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną kwotę

Wiadomości Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną...

Radny PiS-u twierdzi, że był zapewniany, że żadnych aneksów nie będzie.

W czwartek, 1 października, radny PiS-u Jarosław Babalski zwołał konferencję prasową, na której publicznie powiedział o aneksie, jaki Piotr Grzymowicz miał podpisać 21 września ws. umowy tramwajowej z turecką firmą Durmazlar. Na taką decyzję zareagował radny olsztyńskiego PiS-u, Jarosław Babalski, który podczas swojego wystąpienia powiedział, że był zapewniany w czerwcu tego roku, że żadnego aneksu do umowy nie będzie. Babalski miał wysłać pismo do prezydenta, w którym prosił o ujawnienie dokumentów i zaapelował o to ponownie podczas czwartkowej konferencji.

„Skierowałem do prezydenta wniosek o udzielenie informacji w trybie dostępu do informacji publicznej dotyczący realizacji umowy z firmą Durmazlar. Podczas ostatniej komisji inwestycji i rozwoju otrzymałem informację, że 21 września pan prezydent podpisał aneks do tej umowy. Chcemy spojrzeć w ten aneks i chcemy się dowiedzieć, czego on dotyczy” – powiedział Babalski dla Radia Olsztyn.

W piątek (02.10), prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz przyznał, że podpisał aneks mówiący o wypłacie 26 mln złotych zaliczki i wydłużeniu terminu na dostarczenie tramwajów do Olsztyna dla tureckiej firmy Durmazlar:

„Po konsultacjach, rozmowach z naszymi prawnikami i przede wszystkim z instytucją pośredniczącą jaką jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, uznaliśmy, że możemy, zgodnie z polityką naszego rządu, zarówno zmienić czas realizacji i możemy udzielić zaliczki. Chodzi m.in. o to, by nasze firmy współpracujące z firmą Durmazlar, np. olsztyński Sprint, mogły na czas otrzymać wynagrodzenie”

Prezydent Olsztyna zapewnił media, że taka zaliczka powinna zadziałać na korzyść całej inwestycji. Dzięki zmianie terminów i przekazaniu części kwoty, będzie można zapłacić w terminie niektórym firmom współpracującym przy projekcie tramwajów m.in. z Olsztyna. Według aneksu, dwa pierwsze tureckie tramwaje powinny się znaleźć w Olsztynie do końca roku. Jak podkreślił Piotr Grzymowicz, wszelkie umowy są dostępne do wglądu w BiP-ie Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że tramwaje zakupione przez miasto, miały trafić do Olsztyna na wiosnę tego roku. Przez pandemię tak się nie stało. Pisaliśmy o tym tutaj: Jest nareszcie przełom w kwestii nowych tramwajów, choć nie bez komplikacji.

Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczna kwotę

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x