fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie

reklama

Mieszkańcy tłumnie zgromadzili się pod Sądem Rejonowym w piątek, by solidaryzować się z sędzią Igorem Tuleyą, którego niedawno pozbawiono immunitetu, a także wyrazić swoje ogólne niezadowolenie.

Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie

W piątek (20.11) pod Sądem Rejonowym w Olsztynie zebrała się grupa mieszkańców z transparentami, którzy protestowali przeciwko decyzjom władz, łamaniu praw kobiet oraz w ramach solidaryzowania się z sędziami – Pawłem Juszczyszynem i Igorem Tuleyą.

reklama

Sędzia Igor Tuleya utracił immunitet decyzją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w środę, 18 listopada. Został również zawieszony w orzekaniu. Symboliczny protest, który miał miejsce w piątek (20.11) przed gmachem Sądu Rejonowego był także powiązany ze Strajkiem Kobiet, który trwa od końca października, po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie Protest pod Sądem Rejonowym w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze