fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!

reklama

W dniach 23-28 listopada w wybranych sklepach w Olsztynie i na terenie województwa odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne zostanie przeprowadzona w dwóch miejscach: w sklepach stacjonarnych i online.

Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!
Autor zdjęcia: Bank Żywności w Olsztynie

Kryzys epidemiologiczny sprawił, że w bankach żywności jest więcej pracy niż dotychczas. Przybywa osób potrzebujących przy jednoczesnym spadku przekazywanych darowizn i pomocy żywnościowej. A to generuje znacznie wyższe koszty pozyskania żywności. W dodatku wiosenne ograniczenia w przemieszczeniu się sprawiły, że banki żywności odwołały wielkanocną zbiórkę żywności. To z kolei odbiło się na darowiznach żywności, które w tym roku są wyjątkowo niskie.

reklama

– Wiemy jednak, jak ważne w polskiej tradycji są święta Bożego Narodzenia, więc mimo przeciwności losu w dniach 23-28 listopada chcemy zorganizować świąteczną zbiórkę. W trosce o zdrowie wolontariuszy nie zaangażujemy ich w akcję – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka ds. komunikacji i promocji Banku Żywności w Olsztynie. – Liczymy na dobre serca ofiarodawców, abyśmy ten trudny rok zwieńczyli pomocą żywnościową, która trafi na wigilijne stoły do wszystkich potrzebujących.

Rezygnacja z obecności wolontariuszy wymusza tzw. pasywną zbiórkę. Dlatego też w wybranych sklepach w Olsztynie i regionie mieszkańcy znajdą jedynie specjalnie oznakowane kosze, w których można zostawić żywność: kasze, makarony, oleje, cukier, mąki, słodycze, bakalie, konserwy itp.
Aby ułatwić możliwość przekazania żywności potrzebującym, banki żywności w tym roku wprowadziły możliwość przekazania wirtualnego koszyka zakupów. Wystarczy wejść na stronę www.zbiorkazywnosci.pl i dokonać darowizny, za którą zostanie zakupiona żywność dla potrzebujących.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze