fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!

Wiadomości Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!

W dniach 23-28 listopada w wybranych sklepach w Olsztynie i na terenie województwa odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne zostanie przeprowadzona w dwóch miejscach: w sklepach stacjonarnych i online.

Świąteczna Zbiórka Żywności. Również w Internecie!
Autor zdjęcia: Bank Żywności w Olsztynie

Kryzys epidemiologiczny sprawił, że w bankach żywności jest więcej pracy niż dotychczas. Przybywa osób potrzebujących przy jednoczesnym spadku przekazywanych darowizn i pomocy żywnościowej. A to generuje znacznie wyższe koszty pozyskania żywności. W dodatku wiosenne ograniczenia w przemieszczeniu się sprawiły, że banki żywności odwołały wielkanocną zbiórkę żywności. To z kolei odbiło się na darowiznach żywności, które w tym roku są wyjątkowo niskie.

– Wiemy jednak, jak ważne w polskiej tradycji są święta Bożego Narodzenia, więc mimo przeciwności losu w dniach 23-28 listopada chcemy zorganizować świąteczną zbiórkę. W trosce o zdrowie wolontariuszy nie zaangażujemy ich w akcję – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka ds. komunikacji i promocji Banku Żywności w Olsztynie. – Liczymy na dobre serca ofiarodawców, abyśmy ten trudny rok zwieńczyli pomocą żywnościową, która trafi na wigilijne stoły do wszystkich potrzebujących.

Rezygnacja z obecności wolontariuszy wymusza tzw. pasywną zbiórkę. Dlatego też w wybranych sklepach w Olsztynie i regionie mieszkańcy znajdą jedynie specjalnie oznakowane kosze, w których można zostawić żywność: kasze, makarony, oleje, cukier, mąki, słodycze, bakalie, konserwy itp.
Aby ułatwić możliwość przekazania żywności potrzebującym, banki żywności w tym roku wprowadziły możliwość przekazania wirtualnego koszyka zakupów. Wystarczy wejść na stronę www.zbiorkazywnosci.pl i dokonać darowizny, za którą zostanie zakupiona żywność dla potrzebujących.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x