5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Starsze osoby nagminnie kradną hulajnogi w Olsztynie

WiadomościStarsze osoby nagminnie kradną hulajnogi w Olsztynie

Niełatwy żywot Olsztyńskich Hulajnóg Miejskich. Choć wandali coraz mniej, to próby kradzieży sprzętu nie ustają.

reklama

Niejednokrotnie pisaliśmy już o próbach zdewastowania czy kradzieży hulajnóg olsztyńskiego OHM-u: Młodzież odkryła lukę w aplikacji i jeździła hulajnogami bez płacenia. Sprawa trafi do prokuratury

W październiku doszło do dwóch kolejnych prób przywłaszczenia sobie pojazdów, a następnie konfrontacji z osobami, które je zabrały. Wszystko zarejestrowały kamery.

reklama

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 5 października na Zatorzu. Obsługa OHM-u zauważyła, że hulajnoga jest gdzieś transportowana. Po niedługim czasie, udało się namierzyć miejsce jej przetrzymywania. Skonfrontowano się z mężczyzną, który próbował ją sobie przywłaszczyć. Okazał się nim być starszy, zdenerwowany mężczyzna, który nie oszczędzał odwiedzającej go obsługi hulajnóg obelg. Na pytanie dlaczego zabrał hulajnogę, choć nie należy do niego odpowiedział: “Bo stała”.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka dni później, 13 października, na ul. Żołnierskiej. Obsługa systemu monitorowania hulajnóg ponownie zauważyła, że z jednym z pojazdów coś jest nie tak i został on zaparkowany w miejscu nieprzeznaczonym do tego. Tym razem, po ustaleniu lokalizacji pojazdu, który znajdował się w piwnicy jednego z bloków, wezwano policję do interwencji. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili właściciela piwnicy, który przyznał się do kradzieży sprzętu. Mężczyzna, podobnie jak poprzedni, nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Stwierdził, że zabrał pojazd bo ten sobie stał.

reklama

Przywłaszczali sobie hulajnogi „bo stały”

Pojazdy Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej nie nadają się na sprzedaż, nawet w częściach. Składają się z robionych na zamówienie, specjalnych komponentów, które są łatwe do namierzenia i bezwartościowe ze względu na swoją seryjność.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grześ
17 listopada 2020 21:28

Hulajnogi typu bolt i innych firm z sektora nielegalnego przewozu osób są wspierane przez urzędników łapówkarzy!!!Szkoda że służby nie łapią nielegalnych pseudo “taxi”tak gorliwie!!!Szkoda że kradli miastowe hulajnogi a nie hulajnogi należące do złodziejskich firm typu uber,bolt,freekał

Polecane
Ogłoszenia