fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-Mazurskie. Wiadomo już kiedy otwarcie szpitali tymczasowych

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Wiadomo już kiedy otwarcie szpitali tymczasowych

Na połowę listopada planowane jest uruchomienie szpitali tymczasowych w Nidzicy i w Szczytnie, przeznaczonych dla pacjentów z SARS-CoV-2 – podały w czwartek służby wojewody warmińsko-mazurskiego. Będzie tam w sumie 120 łóżek respiratorowych.

O przewidywanym terminie oddania do użytku obu szpitali tymczasowych poinformował  w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. „Jesteśmy na etapie ustaleń tego, ile osób personelu potrzeba i jaki dokładnie będzie sprzęt” – mówił.

Zaznaczył, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowywanych jest 50 miejsc w Nidzicy i 70 miejsc w Szczytnie. Podkreślił, że będą to wyłącznie tzw. łóżka respiratorowe.

W obu tych miastach szpitale powstaną w osobnych, nieużytkowanych jeszcze budynkach przy miejscowych szpitalach, które pełnić będą role patronackich. W Nidzicy – w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza, a w Szczytnie w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

„Czekamy na dostawę specjalistycznego sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych” – dodał Guzek.

Jego zdaniem prawdopodobnie będzie możliwość przesunięcia do tworzonych szpitali tymczasowych części personelu ze szpitali covidowych, we współpracy z nimi. Należy też spodziewać się dalszych decyzji wojewody o kierowaniu pracowników medycznych do pracy przy pacjentach zakażonych koronawirusem. Jak mówił, wojewoda liczy również na zgłoszenia chętnych do bazy personelu i wolontariuszy do walki z pandemią.

„Na razie jest zgłoszonych 26 osób, ale głównie personelu pomocniczego. Jeśli chodzi o personel medyczny, to są pojedyncze osoby” – przekazał rzecznik.

Według danych służb wojewody w szpitalach Warmii i Mazur są 973 łóżka covidowe, a 503 z nich są obecnie zajęte. Jest również 99 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 42 są zajęte.

W czwartek na Warmii i Mazurach odnotowano rekordową liczbę zakażeń – 795 osób. Zmarło osiem osób w wieku od 63 lat do 93 lat.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x