fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Już dziś rozdanie prestiżowej nagrody literackiej

Wiadomości Już dziś rozdanie prestiżowej nagrody literackiej

WAWRZYN – Literacka Nagroda Warmii i Mazur zostanie przyznana już po raz szesnasty. Suwerenna decyzja o przyznaniu Wawrzynu należy do Kapituły powołanej z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Podstawą rozpatrzenia przez Kapitułę zasadności nagrody jest biograficzny, tematyczny lub twórczy związek książki z regionem Warmii i Mazur.

Kandydatów do nagrody mogli zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury oraz czytelnicy. Nominowane książki prezentowane są w mediach.

W 2020 r. nominacje do XVI edycji nagrody WAWRZYN – Literacka Nagroda Warmii i Mazur za 2019 r. otrzymały książki:

„Początek, koniec, hot-dogi” Kacpra Kotulaka,

„Gigusie” Jakuba Michalczeni,

„Nóż w plecy, czyli wspomnienia muzykantów” Bogdana Pniewskiego,

„Moje Crow River” Stanisława Raginiaka,

„W uchu pamięci” Andrzeja Zubkowicza.

Głosami czytelników Biblioteki i „Gazety Olsztyńskiej” oraz widzów Telewizji Polskiej Oddział w Olsztynie corocznie przyznana zostaje również „Nagroda Czytelników”.

Laureatów Wawrzynu oraz Wawrzynu Czytelników poznamy 29 października 2020 o godz. 11:00. Wejście na wydarzenie tylko z pisemnym zaproszeniem. Uroczystość wręczenia Nagród będzie transmitowana on line na Facebooku WBP: https://www.facebook.com/WBPOlsztyn.

Patronat honorowy nagrody:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Bibliotheca Bona

Podczas uroczystości bibliotekom z województwa warmińsko-mazurskiego przyznany zostanie także tytuł Bibliotheca Bona, który otrzymują instytucje wyjątkowe, aktywne w działaniu i wyróżniające się w codziennej pracy.

Honorowy patronat nad tytułem sprawuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Przyznane zostaną także wyróżnienia:

Tytuł „Amici Librorum”

Przyznany przez Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie po raz ósmy. Wyróżniamy nim przyjaciół bibliotek i książki – osoby aktywne, wzbogacające nasze zbiory o szczególnie cenne i wartościowe publikacje.

Tytuł „Czytelnik Roku”

Wyróżnienie przyznane przez Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie najaktywniejszemu czytelnikowi w minionym roku.

Tytuł „Bibliotekarz Roku 2019”

Tytuł przyznawany pracownikowi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przez Dyrektora od 2004 r. W tym roku zostanie przyznany po raz siedemnasty za osiągnięcia w roku 2019.

Warte uwagi:

Naszyjniki z literą – trendy na sezon jesienno-zimowy

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x