4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Naszyjniki z literą – trendy na sezon jesienno-zimowy

Materiał zewnętrznyNaszyjniki z literą – trendy na sezon jesienno-zimowy

Naszyjniki z literą są jedną z najbardziej charakterystycznych propozycji projektantów biżuterii na nadchodzący sezon. Warto zdawać sobie sprawę, że tego typu biżuteria była już kiedyś modna. Współcześnie możemy się nią cieszyć w nieco odświeżonej odsłonie. Jakie naszyjniki z literą są obecnie najmodniejsze? Jak nosić tego typu dodatki?

reklama

Niezwykła pamiątka i talizman

Stylowe naszyjniki z literą są bardzo lubiane przez kobiety w różnym wieku. Od zwykłej biżuterii różnią się one tym, że są nie tylko piękne, ale i bardzo osobiste. Naszyjnik z literą dla każdej kobiety może oznaczać coś innego. Część Pań nosi litery symbolizujące imiona ukochanych osób. Taki naszyjnik będzie im o nich przypominał. Jest to szczególnie ważne, kiedy wybieramy się w długą podróż.

Zawieszka na naszej szyi może być to pierwsza litera naszego imienia, jednak wcale nie musi. Miłośniczki zwierząt wybierają biżuterię odnoszącą się do imion ich czworonożnych przyjaciół. Bywa, że nikt oprócz właścicielki nie zna znaczenia litery w jej naszyjniku. O ile dawniej nosiło się przede wszystkim swoje imiona, o tyle dziś nie trzeba trzymać się żadnych reguł. Część kobiet wybiera po prostu swoje szczęśliwe litery (lub znaki, których design się im podoba).

reklama

Współcześni projektanci często nie poprzestają na jednej literze. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby było ich więcej. Możemy komponować z nich całe wyrazy lub nosić inicjały najbliższych nam osób.

Sposób na naszyjnik z literą

Naszyjniki z literą należą do dodatków szczególnie wdzięcznych, gdyż można je nosić praktycznie do wszystkiego. Ich minimalistyczna forma sprawia, że pasują do każdej stylizacji. Kobieta ceniące sobie minimalizm i klasyczną elegancję, może zdecydować się na założenie jednej litery na łańcuszku (na przykład pozłacany naszyjnik z literką l na łańcuszki ze stali szlachetnej) i zrezygnować z innej biżuterii. Takie stylizacje szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy, gdzie obowiązuje nas ścisły dress code. Ta sama kobieta po pracy może dodać do swojego łańcuszka z literą inną biżuterię (naszyjniki z literą bardzo dobrze łączą się z innymi ozdobami).

Jeżeli proste naszyjniki z literą na łańcuszku są dla nas zbyt skromne (bo lubimy biżuterię, która przykuwa spojrzenia), ciekawym rozwiązaniem wydają się naszyjniki z literami i perłami – dodatki tego typu są dostępne między innymi tu: Naszyjnik pozłacany z literą B i perłami będzie znakomitym uzupełnieniem wieczorowej kreacji.

reklama

Naszyjnik z literką jako wyjątkowy upominek

[obraz_1] Modny naszyjnik z literą możemy sprezentować sobie, a także bliskiej nam kobiecie. Gadżet ten sprawdzi się u Pani w każdym wieku. Jeżeli chcemy obdarować nastolatkę, najlepiej jest wybrać zawieszkę z pierwszą literą jej imienia (w przypadku, gdy mamy do czynienia z miłośniczką zwierząt – może być to ewentualnie pierwsza litera imienia jej pupila). Naszyjnik dla mamy lub babci może zawierać pierwsze litery ich imion, jednocześnie dobrym pomysłem wydają się zawieszki z inicjałami ukochanych dzieci lub wnuków.

Kupując naszyjnik z literą na prezent powinniśmy uwzględnić styl kobiety, którą chcemy obdarować. Gdy nie jesteśmy przekonani jaka biżuteria przypadnie jej do gustu, lepiej jest wybrać naszyjnik z literką na prostym łańcuszku (na przykład naszyjnik z literką R ze stali szlachetnej na łańcuszku). Nawet jeśli okaże się, że kobieta ta lubi bardziej ozdobną biżuterię, zawsze możemy dokupić perły lub inny przykuwający uwagę dodatek (łańcuszek z literą będzie znakomicie do niego pasował).

Podczas zakupu musimy uwzględnić także długość naszyjnika. W żadnym wypadku nie może być o za krótki. Gdy zdecydujemy się na zakup większej ilości literek, możemy zawiesić je na wszystkie na jednym łańcuszku. Ciekawy efekt uzyskamy wykorzystując większą ilość różnej długości łańcuszków (warto również łączyć akcesoria srebrne ze złotymi).

Naszyjnik ze stali szlachetnej

Większość osób kupujących naszyjniki z literką na prezent (ale nie tylko) wybiera modele z hipoalergicznej stali nierdzewnej. Mają one dużą przewagę nad inną biżuterią, gdyż są bezpieczne dla skóry i nie powodują alergii. Będziemy więc spokojni ofiarowując taki prezent kobiecie, o której nie wiemy czy dobrze toleruje klasyczne metale szlachetne.

Naszyjnik z literką R

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia