-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kibicie Stomilu o swoim udziale w proteście

WiadomościKibicie Stomilu o swoim udziale w proteście

Podczas wtorkowych manifestacji na ulicach Olsztyna, przeciwko zgromadzeniu protestujących stanęła grupa kibiców Stomilu wraz ze środowiskami prawicowymi i zablokowali wejście do kościoła.

reklama

Ostatecznie do starcia obu grup nie doszło. Policja ich rozdzieliła. O wtorkowym proteście, który jest trzecim z kolei w Olsztynie, pisaliśmy tutaj: Relacja z wtorkowych protestów w Olsztynie [AKTUALIZACJA NA ŻYWO]. Trwające w całym kraju manifestacje są skutkiem decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Za postawienie się manifestującym, na kibiców Stomilu wylała się fala hejtu w Internecie, na co postanowili odpowiedzieć oświadczeniem, które zostało opublikowane na jednej z fanowskich stron:

reklama

„W nawiązaniu do wielu internetowych komentarzy i fałszywych informacji rozpowszechnianych przez osoby, które próbowały dostać się dziś pod katedrę, postanowiliśmy zająć swoje stanowisko.
Wbrew obiegowej opinii uczestników protestu, nie kierowaliśmy żadnej agresji w stronę manifestujących.

W żaden sposób nie stoimy w sprzeciwie do walki o prawa kobiet, uważamy jednak, że jest on sprytnie wykorzystywany przez skrajnie lewicowe organizacje do ataków na kościoły, pomniki i inne zabytki dziedzictwa kulturowego. W związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, w myśl której manifestacja organizowana przez olsztyńskie struktury partii Razem nie dostanie się pod olsztyńską bazylikę konkatedralną.

reklama

Środowisko kibicowskie jest bardzo zróżnicowane, reprezentują je osoby o różnym wykształceniu, wierze i pochodzeniu. Od zawsze jednak stoimy naprzeciw nadużyciom władzy, niezależnie która z partii okrągłostołowego układu była przy władzy. Jesteśmy jednak zgodni, że kultura chrześcijańska jest dziedzictwem naszego regionu i nie pozwolimy na niszczenie jej zabytków pod płaszczem protestów. Każdy akt występowania przeciwko wartościom narodowym spotka się z naszą zdecydowaną reakcją. Stomilowcy„.

Na ten moment nie wiadomo czy kibice Stomilu zamierzają pojawić się na kolejnych manifestacjach.

reklama
reklama
reklama
reklama

33 KOMENTARZY

33 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Katarzyna
29 października 2020 22:31

Brawo Panowie! Szacunek!

Basia
29 października 2020 10:32

Ludzie walczycie o zwierzęta nieważne czy chore czy zdrowe, należy o nie dbać, traktujecie je jak domownika a nienarodzone dzieci uważacie ,że trzeba zabijać bo może będzie chore?Ogarnijcie się….. W tych protestach nie chodzi nawet o prawo kobiet tylko o przepychanki polityczne .Dziwię się że tyle młodych wykształconych ludzi dało sie omamić , niektórym opcjom politycznym ,nawet nie czytając konstytucji ?

Popularne