fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Kibicie Stomilu o swoim udziale w proteście

Wiadomości Kibicie Stomilu o swoim udziale w proteście

Podczas wtorkowych manifestacji na ulicach Olsztyna, przeciwko zgromadzeniu protestujących stanęła grupa kibiców Stomilu wraz ze środowiskami prawicowymi i zablokowali wejście do kościoła.

Ostatecznie do starcia obu grup nie doszło. Policja ich rozdzieliła. O wtorkowym proteście, który jest trzecim z kolei w Olsztynie, pisaliśmy tutaj: Relacja z wtorkowych protestów w Olsztynie [AKTUALIZACJA NA ŻYWO]. Trwające w całym kraju manifestacje są skutkiem decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Za postawienie się manifestującym, na kibiców Stomilu wylała się fala hejtu w Internecie, na co postanowili odpowiedzieć oświadczeniem, które zostało opublikowane na jednej z fanowskich stron:

„W nawiązaniu do wielu internetowych komentarzy i fałszywych informacji rozpowszechnianych przez osoby, które próbowały dostać się dziś pod katedrę, postanowiliśmy zająć swoje stanowisko.
Wbrew obiegowej opinii uczestników protestu, nie kierowaliśmy żadnej agresji w stronę manifestujących.

W żaden sposób nie stoimy w sprzeciwie do walki o prawa kobiet, uważamy jednak, że jest on sprytnie wykorzystywany przez skrajnie lewicowe organizacje do ataków na kościoły, pomniki i inne zabytki dziedzictwa kulturowego. W związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, w myśl której manifestacja organizowana przez olsztyńskie struktury partii Razem nie dostanie się pod olsztyńską bazylikę konkatedralną.

Środowisko kibicowskie jest bardzo zróżnicowane, reprezentują je osoby o różnym wykształceniu, wierze i pochodzeniu. Od zawsze jednak stoimy naprzeciw nadużyciom władzy, niezależnie która z partii okrągłostołowego układu była przy władzy. Jesteśmy jednak zgodni, że kultura chrześcijańska jest dziedzictwem naszego regionu i nie pozwolimy na niszczenie jej zabytków pod płaszczem protestów. Każdy akt występowania przeciwko wartościom narodowym spotka się z naszą zdecydowaną reakcją. Stomilowcy„.

Na ten moment nie wiadomo czy kibice Stomilu zamierzają pojawić się na kolejnych manifestacjach.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 27
Nie lubię 23

33 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


33 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

33
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x