fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-mazurskie. Zajętych 230 łóżek covidowych i 18 respiratorów

Koronawirus Warmińsko-mazurskie. Zajętych 230 łóżek covidowych i 18 respiratorów

W woj. warmińsko-mazurskim w czwartek rano w szpitalach leczonych było 230 pacjentów z Covid-19, w tym 18 było podłączonych do respiratorów. Nowe ogniska zanotowano m.in. w szpitalu rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim, w szpitalu w Pasłęku i zakładzie leczniczo-opiekuńczym w Lubawie – poinformował  rzecznik prasowy wojewody.

Według danych Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w czwartek rano w regionie zajęta była jedna trzecia łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem tj. 230 łóżek było zajętych z puli 632 przygotowanych w szpitalach dla tzw. covidowych pacjentów. Te same dane wskazywały, że 18 pacjentów było podłączonych do respiratorów, w regionie jest w sumie 41 stanowisk OIOM z respiratorami dla zakażonych koronawirusem.

Z powodu zakażenia lub kwarantanny z pracy wyłączonych jest w regionie 580 pracowników służby zdrowia – zarówno lekarzy jak i pielęgniarek.

„Na razie nie brakuje miejsc w szpitalach, nie zapadła jeszcze decyzja o lokalizacji w naszym regionie szpitala polowego” – powiedział  rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek. Przyznał, że obecnie analizowane są zarówno potencjalne lokalizacje takiego szpitala oraz związana z nim logistyka.

W szpitalu w Ostródzie, który jest szpitalem koordynującym w woj. warmińsko-mazurskim w czwartek rano wolnych było 15 łóżek. „Sytuacja jest dynamiczna, zmienia się z godziny na godzinę” – powiedział prezes tego szpitala Jacek Dudzin. Dodał, że w tym szpitalu z respiratorów korzysta 10 pacjentów. „Mamy jeszcze 5 respiratorów ale nie ma ich kto obsługiwać” – powiedział Dudzin.

W szpitalu w Ostródzie pracuje kilku lekarzy, którzy zostali tu skierowani przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. Dudzin powiedział, że są to lekarze zarówno z Ostródy z POZ-tów, jak i z Olsztyna.

W czwartek w regionie po raz kolejny pobity został rekord zakażeń – odnotowano ich 312. „Nowe ogniska to szpital rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim, gdzie zakażeni są rehabilitanci, szpital w Pasłęku oraz zakład opieki długoterminowej w Lubawie, gdzie przebywają osoby starsze, schorowane” – powiedział Guzek.

Najwięcej zakażeń, 58, odnotowano w czwartek w Olsztynie.

Władze Elbląga, w którym przybyły kolejne 22 zakażone osoby, poinformowały w komunikacie, że „sytuacja epidemiologiczna w mieście niestety jest coraz trudniejsza”. „W Szpitalu Miejskim przebywa obecnie 48 pacjentów, w tym 24 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc oraz 4 na OIOM” – poinformowano.

W czwartek poinformowano też o śmierci kolejnych czterech osób. Według komunikatu służb prasowych wojewody 59-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Kętrzynie nie cierpiał wcześniej na tzw. choroby współistniejące. Pozostałe trzy zgony odnotowano w szpitalu w Ostródzie, zmarli to osoby w wieku 71, 80 i 85 lat. W sumie w regionie zakażenie koronawirusem przyczyniło się do śmierci 67 osób.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x